Vitré

Vitré (Francie)

Město Vitré leží ve francouzské Bretani, což už samo o sobě předznamenává jisté fakty o tom, jaký bude jeho charakter. Třebaže se Vitré nachází poněkud hlouběji ve vnitrozemí, než jiná typická bretaňská městečka na pobřeží, kde je život svázaný s drsnou přírodou a hlavně divokým oceánem, i tak zůstává malebným a pozoruhodným místem, které byste každopádně při své návštěvě místního regionu neměli vynechat. A navíc není kdovíjak daleko od Paříže, takže co takhle spojit návštěvu obou měst dohromady?

Vitré v současnosti obývá asi šestnáct tisíc stálých obyvatel, což představuje takový ideální průměr – zdejší obyvatelé nejsou na turisty vázáni tak, aby se na každém kroku nacházela kýčovitá lákadla v podobě stánků s cetkami, na druhé straně stále seženete dostatek ubytování a kvalitního jídla. Vitré může posloužit jako ideální výchozí bod pro návštěvy okolních bretaňských památek a měst, například hlavní město celého regionu Finistere, Quimperu.

Co se týče samotného Vitré, tak to si při své návštěvníky přichystalo jedno unikátní překvapení, které ocení zvláště milovníci historie – jde totiž 37. francouzské město z hlediska počtu historických památek a nachází se zde celých čtrnáct procent všech historických monumentů departementu Ille-et-Villaine (cosi jako okres).

Při panoramatickém pohledu na Vitré jednoznačně zaujme pohled na pevnost Vitré, odkud se naskýtá nádherný výhled nejen na celé město, ale dokonce na celé území Villaine. Pevnost ba náměstí Sv. Yvese pochází z jedenáctého století a průběžně dostavována byla i v následujících letech, až do století dvacátého. Dodnes si však zachovala výjimečnou atmosféru středověké tvrze a při pohledu na tuto dominantní stavbu celého města se nám chtě nechtě vybaví pohádkové hrady plné strašidel nebo duchů.

28.11.2016

Booking.com