České Budějovice

České Budějovice (Česká republika)

V místě kde se stéká řeka Vltava a Malše najdeme příjemné město České Budějovice, ve kterém aktuálně žije okolo 100 tisíc obyvatel. Vzhledem ke své lokalitě a mnoha památkám jak uvnitř samotného města, tak i v jeho okolí je vyhledávaným místem mnoha turistů. Ačkoliv stále je tím hlavním kulturním centrem Praha, České Budějovice rozhodně nejsou mimo zájem zahraničních turistů.

Nejvíce památek je samozřejmě soustředěno v samotném centru města. Zde je tak k vidění například Piaristické náměstí. Na tomto místě byl v období 13 – 15 století významný hřbitov. Samotného náměstí se poté dotýká dominikánský klášter, a také velmi zajímavý kostel Obětování Panny Marie. Po prohlídce této lokality mohou turisté vyrazit na nedaleké Náměstí Přemysla Otakara II., které je samotným centrem Českých Budějovic. Na tomto náměstí je k vidění například Samsonova kašna, a samozřejmě slavná městská radnice. Dominantou tohoto prostoru je také známá Černá věž, která poskytuje nádherný výhled nejenom na město jako takové, ale i nádherné okolí plné luk a lesů, kterých má Česká republika skutečně více než dost. Samotná věž je zároveň zvonicí, a to katedrály svatého Mikuláše, který k ní přiléhá. Černá věž je dominantou Českých Budějovic, která je viditelná ze širokého okolí. 

Samozřejmostí je i řada muzeí, které se vážou nejenom k historii samotných Českých Budějovic, ale i k historii Českého království. Samozřejmě expozicím dominuje oblast Jižních Čech. Jedná se například o Jihočeské muzeum, Muzeum koněspřežky nebo také muzeum věnované vynikajícímu pivu Budvar, které se právě zde vyrábí. Pokud tedy hledáte skvělý cíl pro své cestování, jsou České Budějovice rozhodně tím pravým místem. Zde si plně uvědomíte, že Česká republika a její památky není pouze Praha nebo Brno, ale i toto malebné město, které si určitě zamilujete.

4.10.2013

Booking.com