Plzeň

Plzeň (Česká republika)

Pokud bychom vytvářeli seznam největších měst, která Česká republika má, potom by se na čtvrtém místě umístila právě západočeská Plzeň. Aktuálně zde žije okolo 170 tisíc obyvatel. Samotná Plzeň je známá nejenom u nás, ale i po celém světě, a to hlavně díky průmyslu a výrobě piva. Podobně jsou na tom například České Budějovice, kde je také jeden ze světově známých pivovarů.

Tím nejzajímavějším, co může Plzeň nabídnout, jsou samozřejmě historické památky. Za dominantu města jako takovou je mnohými označován gotický chrám sv. Bartoloměje, který je nepřehlédnutelnou stavbou na náměstí Republiky. Dalším zajímavým a historicky vzácným kostelem je kostel svatého Jiří. Ten je jedním z nejstarších kostelů, které celá Česká republika má. Samozřejmě že Plzeň nemá památky pouze křesťanského rázu, a tak nechybí například Velká synagoga, kterou bychom našli v sadech Pětatřicátníků. K té náleží také židovský hřbitov a památník obětem holocaustu.

Stejně tak, jako je jihomoravská Lednice známá svými přírodními památkami, tak je známá Plzeň, a to pro své arboretum Sofronka. Právě zde jsou totiž mnohé památní stromy - staré duby u Velkého rybníka, nebo lípy u Mže či alej Kilometrovka. Vrátíme-li se však zpět do města, a pokud jsme zároveň i milovníci renesance budeme v Plzni jako ve svém živlu. Ať už je to renesanční radnice která pochází z 16. století, nebo prestižní divadlo J. K. Tyla, je skutečně co obdivovat. Veškeré památky také doplní historické domy, které jsou pravidelně rekonstruovány, a to hlavně z toho důvody, aby byly zachovány jejich fresky či sgrafity.

Plzeň však nabídne také naprosto unikátní systém podzemních chodeb. Sice je několik měst, které Česká republika má, a kde je podobný systém také, ale ten zdejší je dlouhý unikátních 17,5 kilometrů. Patří tak mezi jeden z nejdelších v naší zemi.

13.12.2013

Booking.com