Teplice nad Bečvou

Teplice nad Bečvou (Česká republika)

Každý, kdo měl někdy v životě problémy se srdcem, si na toto město jistě vzpomene. Právě Teplice nad Bečvou se stali místem, které tito pacienti často navštěvovali. Nutno říci, že město mělo lázeňství skutečně na vysoké úrovni, a tak pacienti přijížděli i ze zahraničí, a tak se pro ně Česká republika stala místem s kvalitní péčí. Dalo by se říci, že zatímco lidem s dýchacími obtížemi byla doporučována horská města, například Harrachov, lidem s potížemi srdce právě Teplice nad Bečvou.

Lázeňství zde bylo podřízeno doslova vše. Na druhou stranu je nutné říci, že právě lázeňství přineslo městu velké množství financí, a tak se mohlo skvěle rozvíjet – a to již od svého vzniku v roce 1328. To samozřejmě trvá až do teď. Případní turisté tak mohou navštívit hlavně zajímavé lázeňské domy, které rozhodně uchvátí svou celkovou architekturou. Vše doplňuje také příjemné lázeňské nábřeží, které lemuje samotnou řeku Bečvu. Teplice nad Bečvou však nabídnou i celou řadu historických památek, ať už domů jako takových, nebo také zajímavých kostelů s nádhernou výzdobou.

Zajímavé je samozřejmě i okolí města, jelikož není žádnou novinkou, že právě Česká republika má skutečně nádhernou přírodu. Ta není výsadou pouze horských oblastí, kterými je například brána do Krkonoš, tedy Jilemnice, ale i tato oblast Moravy. Ihned za hranicemi obce se nachází velmi navštěvovaný Hranický kras. Právě v něm najdeme významné jeskyně, a to ty Zbrašovské. Pokud vás tato lokalita zajímá a chtěli byste ji navštívit, určitě nebudete litovat.

Samotné jeskyně byly díky své unikátnosti vyhlášeny národní přírodní památkou, čímž se staly mnohem, vyhledávanější, a tak se Teplice nad Bečvou těšili z dalšího nárůstu turistů, kteří si dali toto město za cíl svého cestování po krásách naší země. Mimo těchto jeskyní rozhodně stojí za návštěvu také Hranická propast, kterou bychom našli v národní přírodní rezervaci Hůrka u Hranic a také se zastavte v nedalekých Hranicích na Moravě.

13.8.2014

Booking.com