Brno

Brno (Česká republika)

Druhé největší město v České republice je Brno. Tím prvním je samozřejmě hlavní město Praha. Brno leží na jižní Moravě, v takřka ideálním místě na silničním i železničním tahu do rakouského města Vídeň. Brno je unikátní v tom, že se jedná o jedno z nejrychleji rostoucích a rozvíjejících se měst v České republice. Při cestování po Brně můžete narazit na moderní business parky, historické budovy, několik architektonicky zajímavých pasáží, či futuristických budov přímo v historickém centru. Ačkoliv tento kontrast je mezi místními často kritizován, při objektivním hodnocení právě toto prolínání architektonických stylů vyvolává o Brno stále větší zájem.

Samotná Česká republika není nijak zvlášť velká země, proto se při cestování do Brna můžete vydat buď po silnici, či kolejích, tedy vlakem. Ať už zvolíte jakoukoliv trasu, i z toho nejvzdálenějšího místa České republiky dojedete do Brna během několika hodin. Dominantou města je hrad Špilberk, který se tyčí na stejnojmenném kopci a nabízí tak nezapomenutelnou podívanou na tuto moravskou metropoli. Odtud je ideální se vydat do brněnského historického jádra, kde můžete obdivovat třeba katedrálu svatých Petra a Pavla na Petrově a celou řadu kostelů, soch, fontán či zajímavých náměstí.

Co však láká turisty v poslední době je vila Tugenthat, která byla v minulosti zapsána i na seznam kulturního dědictví UNESCO. Kromě výhledu, který poskytuje, v sobě ukrývá mnoho architektonických prvků, díky kterým nastavila nová měřítka pro moderní bydlení a architekturu. Při prvním pohledu na ni vás jistě nenapadne, že plán její stavby byl dokončen už v roce 1928. Skutečně se vyhýbala tamním měřítkům a z dnešního hlediska se dá považovat za nadčasovou stavbu, kterých má Česká republika pouze několik.

19.9.2013

Booking.com