Melk

Melk (Rakousko)

Město Melk je v Dolních Rakousech jedním z nejnavštěvovanějších, a to především díky své dominantě. Tou je významný klášter, který nese stejnojmenný název, a to Melk. Ten je obdivuhodný především pro svou velikost, ale také proto, že má velmi zajímavé a bohaté zdobení. Samozřejmostí je možné si ho prohlédnou během dne. Během noci je však skvěle osvícen a dotváří tak nádherné panorama, které Melk má. Pokud je cílem vašeho cestování právě Rakousko, tedy konkrétně tato oblast, rozhodně byste měli Melk navštívit, jelikož je o co stát.

Při svém putování byste určitě měli vyhledat ulici nesoucí název Wiener Straße, které má velkou koncentraci historických a hlavně velmi zajímavých domů. Mezi ty nejzajímavější patří budovy Rathaus, která byla postavena v roce 1575, a také budova s názvem Lebzelterhaus, která byla postavena v zhruba o 100 let později. Vše doplňují budovy, které pocházejí z období středověku. Při procházce této ulicí vás Melk přesvědčí o tom, že je skutečně nádherným městem. Rázem pochopíte, že je to nejenom Vídeň, co může celá Rakousko charakterizovat, a kam se vyplatí vyrazit za poznáním. Nedaleko města Melk, zhruba ve vzdálenosti pěti kilometrů, je i velmi zajímavý renesanční hrad, který nese název Schallaburg.

Jste-li skuteční milovníci historie, potom si rozhodně nenechte ujít nejstarší dům, který Melk má. Ten je pojmenován jako Haus am Stein – tedy dům ve skále, a byl postaven během patnáctého století. Při svém putování si také budete myslet, že jste se ocitli v minulosti, jelikož řada původní podniků zůstala zachována, a to jak pošta, tak například lékárna nebo pekárna.

Pokud Melk projdete celý, a budete chtít poznat i jiná města, která Rakousko nabízí, je skvělým tipem také malé městečko Ossiach, které má také klášter, ale ne tak pompézní. Velmi pěkným městem, které je nedaleko Melku je také Krems. Určitě je i ten skvělou volbou.

27.12.2013

Booking.com