Freisach

Freisach (Rakousko)

Co takhle zkusit menší změnu a na dovolenou zajet tentokrát nedaleko, do Rakouska? Nejen, že možná objevíte celou řadu zajímavostí, ale především přijdete na to, kam se budete chtít znovu a znovu vracet. Rakousko si zkrátka zaslouží, abychom mu věnovali trochu více pozornosti a nepřehlíželi ho jako nezajímavou lokalitu, která je příliš blízká naší české kotlině, než aby dovolená zde mohla být zajímavá. Opak je totiž pravdou!

V rakouských horách (připomeňme, že Rakousko jakožto jedna z alpských zemí představuje velice hornatý region, jehož nejvyšší hora – Glossglockner – dosahuje bezmála čtyř tisíc metrů) se nachází celá řada unikátních vesnic a městeček, které si dosud zachovávají nádhernou atmosféru středovku. Většina z nich totiž právě v této době vznikla a během dvacátého století je nepokazila žádná moderní architektura, takže místo toho se můžete procházet v úzkých uličkách lemovaných kamennými zdmi a dlážděnými ještě původním kamenem, navštívit nádherné romantické kostely, ale také se porozhlédnout po nádherné okolní přírodě, která poskytuje především dech beroucí výhledy do okolní krajiny. Léto je samozřejmě pro poznávání přírody jako stvořené, a dovolená v Rakousku je vhodná pro všechny věkové kategorie, tedy nejen zdatné sportovce, ale i děti nebo aktivní seniory. Pro každého se zde totiž najde něco, co mu udělá radost.

Jedním z městeček, kde je možné najít příjemné, rodinné ubytování, je pětitisícový Friesach. Nachází se v Korutanech, jehož hlavním městem je o něco známější Klagenfurt, dále zde můžete navštívit třeba město Huttenberg. Friesach leží v jižní polovině země a vyznačuje se výjimečně zachovalou historickou kulisou. První zmínka o Friesachu se datuje do roku 860. Z raného středověku pochází také řada památek, které jsou ve Friesachu k vidění. Především jsou to nádherné chrámy a kláštery, jejichž věže tvoří dominantu při panoramatickém pohledu na město.

9.3.2016

Booking.com