Zell am See

Zell am See (Rakousko)

Kdo by to byl řekl, že ideální místo pro dovolenou se nachází takřka za humny? Pokud netrváte na tom, že musíte strávit své letní pracovní volno u moře nebo v nějaké obzvlášť exotické destinaci, kam se podíváte jen jednou za život, pak jist nepohrdnete našimi jižními sousedy- Rakouskem a vším, co nabízí. Je toho totiž výjimečně mnoho a autem jste tu za pár hodin, takže pokud jde o cestování, vrhněte se do něj klidně na vlastní pěst. Možná objevíte skryté poklady a poznáte něco, o čem se vám ani nesnilo!

Začít můžete třeba v městečku Zell am See, známému i nejednomu českému turistovi. Jedná se o proslavené lázně u rozlehlého jezera v okresu Salcbursko. Od Salcburku, který je hlavním městem tohoto regionu, není navíc příliš vzdálené, takže při návštěvě Zell am See není od věci udělat si menší zajížďku a poznat rodiště jednoho významného hudebního skladatele, jehož patrně specifikovat nemusíme (ale přece jen pro jistotu – kdo tipoval Mozarta, samozřejmě se nemýlil). Zell aam See obývá zhruba deset tisíc obyvatel, nicméně v během sezony sem zamíří další tisíce lidí z celé Evropy, aby si užili profesionální péče v místních lázních, v zimě si zalyžovali a v létě protáhli těla procházkami po vysokých horách nebo vyjížďkami po desítkách kilometrů zdejších cyklostezek. A pokud máte rádi letadla, pak jistě oceníte, že poblíž zellského jezera leží menší sportovní letiště, velmi oblíbené sportovními piloty a fanoušky kluzáků.

Zell am See se stále mění a přizpůsobuje turistům, takže ti zde nacházejí maximální komfort a pohodlí, které je sem láká znovu a znovu. Podobně jako třeba Klagenfurt, největší město okresu Korutany, má i Zell am See svého slavného obyvatele. Je jím Ferdinand Porsche – zakladatel slavné značky aut, na jehož přítomnost v Zell am See jsou místní samozřejmě patřičně hrdí.

21.9.2016

Booking.com