Harrachov

Harrachov (Česká republika)

Město Harrachov se samozřejmě nachází v Krkonoších, konkrétně na úpatí Čertovy hory. Jedná se o poměrně malé město s necelými 2 000 obyvateli, a svým územím přímo sousedí se sousedním Polskem. Je tak jedním z mnoha hraničních přechodů, které České republika v této oblasti má.

Město v první řadě učaruje všem milovníkům nádherné přírody a hlavně horské turistiky. Je zde nespočet turistických tras, při kterých lze poznat celé Krkonoše. Sjíždějí se sem lidí z celé země, ale i ze zahraničí. A to nejenom z Polska, ale například z Německa, a to ať už přes Liberec, nebo přes Plzeň a Prahu. Pokud vás však lákají také historické památky, tedy především zajímavé stavby, i v tomto ohledu vám má Harrachov co nabídnout.

Tou nejzajímavější a pravděpodobně také nejstarší památkou je klasicistní kostel svatého Václava. Ten pochází z roku 1828, ale jeho výstavba začala již o šest let dříve, tedy v roce 1822. Kromě této památky rozhodně stojí za vidění také kaple svaté Alžběty. K jejímu vysvěcení došlo v roce 1902. Aktuálně je každý den přístupná nejenom věřícím, ale samozřejmě také všem turistům. Tou největší zajímavostí je však skleněný zvon, který je vysoký 50 centimetrů, váží 10 kilogramů a je zcela funkční. Vyroben byl ve sklárně, která leží hned vedle této kaple.

Pokud tedy v této kapli budete, určitě si nenechte ujít i zmíněnou sklárnu, jelikož i ta Harrachov proslavila. Ostatně nejenom toto město, ale samotná Česká republika byla známá svými skleněnými výrobky.

Samozřejmě Harrachov disponuje i mnoha lyžařskými středisky, a tak pro koho je zimní dovolená samozřejmostí, ten si zde rozhodně přijde na své. Úroveň samotných sjezdovek i celkově poskytovaných služeb je vysoké kvality.

17.1.2014

Booking.com