Valtice

Valtice (Česká republika)

Ačkoliv jsou Valtice skutečně velmi malé město, což dokazuje i počet obyvatel, kterých je okolo 3 500, má turistům rozhodně co nabídnout a Česká republika může být na tuto oblast z hlediska cestovního ruchu rozhodně hrdá. Tím nejzajímavějším co Valtice nabízí je určitě historické centrum, kde je samotných památek rozhodně velká koncentrace. Samotné centrum bylo proto vyhlášeno jako městská památková zóna, podobně jako u sousední Lednice.

Dominantou celého města je jistě zámek Valtice, který se nachází na mírném vršku, ale nedaleko samotného náměstí. Tento zámek byl postaven již ve 13. století, a za tu dobu byl několikrát přestavěn. K samotnému zámku samozřejmě náleží také rozsáhlý Zámecký park, ve kterém během pár minut zjistíte, jak nádhernou přírodu Česká republika má. Pokud však z těchto míst zamíříme do samotného města, určitě by naše kroky měli vést k několika místním kostelům. Tím nejzajímavějším je zcela jistě Kostel Nanebevzetí Panny Marie. Tato novobarokní stavba určitě oslní především svou zajímavou architekturou jako takovou.

Při poznávání památek však není nutné setrvávat pouze ve městě, i když to samotné toho má určitě hodně co nabídnout. Nádherné je jistě i jeho okolí, které však stále spadá do katastru dané obce. Právě oblast okolního města je i vyhledávaná pro trávení času, a tak se stává cílem mnohých lidí, pro které je dovolená v této oblasti tou pravou. Zde je možné navštívit například empírový zámeček Belvedér, jehož historie sahá do roku 1806. Je však možné si ho prohlédnout pouze z venku, jelikož není přístupný veřejnosti.

Dalšími zajímavými místy jsou také Kolonáda na Rajstně, romantická stavba Rendezvous, která je též známá pod názvem Dianin chrám, nebo kaple Svatý Hubert. Komu by to bylo málo, může navštívit i nedaleký Mikulov, kde je taktéž celá řada velmi zajímavých míst, které stojí za návštěvu.

19.12.2014

Booking.com