Český Krumlov

Český Krumlov (Česká republika)

Pokud bychom chtěli do Českého Krumlova také zavítat, najdeme ho v Jižních Čechách, zhruba 22 kilometrů jižně od Českých Budějovic. Do těch se dostaneme snadno, a to buď přímo z Prahy, nebo i západočeská Plzeň nabízí přímou výpadovku na toto město. Město je rozhodně bohaté svou historií, kterou oplývá hlavně samotné centrum, které bylo v roce 1963 zapsáno na seznam památek UNESCO. Od té doby počet turistů co chtěli Český Krumlov navštívit, rapidně stoupl.

Dominantou města je rozhodně jeho zámek. Ten je druhým největším, který Česká republika má. Původně se však jednalo o gotický hrad, který byl přestavěn. Na návštěvníky čeká však i rozsáhlá zámecká zahrada, nebo oblíbený Plášťový most, který spojuje právě zámek se zmíněnou zahradou. Ze zámku je také nádherný výhled do okolí protože je Český Krumlov obklopen krásnou přírodou.

Ze zámku je vhodné se vypravit přímo do vnitřního města, tedy historického centra. Zde je největší koncentrace památek, jakou Český Krumlov nabízí, a proto by si ho neměli nechat ujít žádní příznivci cestování a poznávání. Mezi tu nejznámější čtvrť, nebo část tohoto historického města patří takzvaný Plešivec. Lze však navštívit i jiné části, které do historické části taktéž spadají.

Zde v historické části, na náměstí Svornosti je nejenom morový sloup, ale hlavně dominantní radnice z 2. poloviny 16. století. Nedaleko je také kostel sv. Víta, který byl dostavěn v roce 1439. Stavěl se dlouhých 30 let. Jedním ze zajímavých míst které Český Krumlov nabídne, je také gotická čtvrť nazývaná Latrán, kde je nejenom kostel sv. Jošta, ale hlavně městské hradby, které právě tuto část obepínají. Do této čtvrti se dostanete po zajímavém dřevěném Lazebnickém mostě, který spojuje tuto čtvrť s okolním městem.

19.4.2014

Booking.com