Reklama

Olomouc

Olomouc (Česká republika)

Historická metropole celé Moravy má zhruba 100 000 obyvatel, a jak jistě sami tušíte, jedná se o Olomouc.  Česká republika je protkána hustou železniční sítí, které dovoluje přímé cesty do mnoha evropských metropolí. Stejně tak, jako je velice dostupná trasa Brno, Vídeň, tak se stejně jednoduše dostanete z Olomouce do evropské metropole Budapešť. Podnebí je zde stejné jako na celém území České republiky, tedy relativně teplá léta a chladné zimy s množstvím sněhových srážek.

Cestování po Olomouci a místních památkách je velice snadné, díky husté sítě hromadné dopravy, která zahrnuje trolejbusy, autobusy i tramvaje. Snadno se tak dostanete ke všem pamětihodnostem, které Olomouc nabízí. Většinu z nich, najdete samozřejmě ve středu města. Tím je Česká republika a její města unikátní, že ty nejlepší architektonické skvosty se nacházejí právě ve středu měst. Tato část poskytne turistům pohled na radnici s orlojem, který pravda není tak velký jako ten pražský, ale rozhodně stojí za zhlédnutí. Orloj je umístěn na Horním náměstí, na kterém najdete i sloup Nejsvětější trojice, který byl postaven v roce 1740.

Pokud se chcete pokochat výhledem na celou Olomouc, rozhodně své cestování směřujte k Olomouckému hradu, jehož součástí je i katedrála svatého Václava. Tato dominanta města se tyčí nad celým městem, a vy si tak můžete Olomouc vychutnat z ptačí perspektivy. Pokud máte štěstí na počasí, můžete vidět i kousek malebné přírody včetně hustých lesů, kterými se může Česká republika pyšnit. Tento hrad byl v minulosti vyhlášen i národní kulturní památkou, a každoročně na něm pracuje několik restaurátorů, aby si zachoval svou tvář i nadále.

19.9.2013

Komentáře
Booking.com
Reklama