Annecy

Annecy (Francie)

Pokud toužíte potom navštívit Francii, je samozřejmě jasné, že cílem vašeho cestování budou hlavně známé a vyhlášené metropole. Rozhodně však není od věci prozkoumat i takové města, která sice nepatří mezi ty absolutně nejznámější, ale rozhodně mají co nabídnout. Těmi mohou být jak oblíbený Carnac, tak i město Annecy, která se nachází nedaleko Švýcarska.

Komu učaroval animovaný film, ten Annecy zcela jistě zná, protože právě zde se pořádá oblíbený Mezinárodní festival animovaného filmu. Pokud je však Francie vaším cílem ze zcela jiných důvodů, a to hlavně z důvodů poznání místních památek, potom vás Annecy rozhodně nadchne. Tím nejzajímavějším místem je rozhodně chateau d´Annecy, které bylo historické sídlo hrabat právě z nedaleké švýcarské Ženevy. Každého tak jistě okouzlí hlavně svou romantikou a také noblesou.

Mezi další zajímavá místa rozhodně můžeme zařadit palác d´Isle, který je velmi významnou historickou památkou, jelikož pochází již z 12. století, a tak se může řadit mezi jednu z nejstarších budov, které Annecy nabízí. Zároveň se však nachází na ostrově, a tak je kompletně ohraničen vodní hladinou. Jste-li milovníci různých kostelů, rozhodně si buďte jisti, že i vy si přijdete na své. Je to například katedrála Saint Pierre, kostel Saint Maurice, nebo bazilika Saint-Joseph-des-Fins, které vás rozhodně uchvátí. Nádherné je však samotné okolí města, a tak pokud milujete Francii, je dovolená v této oblasti určitě perfektní volbou.

Za návštěvu rozhodně stojí také městská radnice, která je poměrně rozsáhlou budovou. Zvýšený zájem o tuto oblast jasně potvrzuje to, že i menší města mají co ukázat, a tak se Francie stává stále oblíbenějším místem. Pokud bychom měli zmínit ještě další lokalitu, jejíž věhlas stále stoupá, potom je to určitě město Pontivy. I to by si žádný cestovatel neměl nechat ujít. >>> Vzpomněli jste si, že nemáte uzavřenou pojistku na dovolenou a nemáte čas ji jít vyřídit do pojišťovny? Vyřiďte si cestovní pojištění na top-pojisteni.cz. <<<

26.4.2014

Booking.com