Chamonix

Chamonix (Francie)

Milovníci přírody a hor jistě dobře znají městečko ležící ve východní Francii, na úpatí úchvatného horského masivu Mont Blanc. Řeč je o městě Chamonix. Ačkoliv se může pyšnit velkým přílivem turistů, srovnatelným s městy Paříž a Salcburk, mají místní turisté zcela jiný cíl cesty. Hlavním důvodem, proč do Chamonix přicestovat je místní příroda.

Francie samotná se může pyšnit nádhernými horami a pohořími, včetně úchvatných údolí, ve kterých nalezneme řadu městeček a vesnic. A jedním z těchto měst je právě Chamonix, které je cílem cestování mnoha milovníků přírody. Pohled na majestátní hory, které najdeme všude okolo je zkrátka nezapomenutelný, a máloco se mu vyrovná.

Na své si přijdou i aktivní sportovci, jelikož Francie, tedy lokalita Chamonix nabízí díky zdejším horám různorodé vyžití. Samozřejmostí jsou zimní sporty, tedy především lyžování a snowboarding, ale nezůstávají pozadu ani mnohem extrémnější sportovní odvětví, jako je horolezectví. Právě díky skalám a ledovcům se sem sjíždí řada zkušených horolezců z celé Francie. Z dalších adrenalinových sportů je oblíbený rafting nebo také paragliding a některého z vrcholů, které se v tomto pohoří nacházejí.

Pokud se však chcete kochat přírodou a pohledem na Chamonix z ptačí perspektivy, zvolte cestování lanovkou na vrchol Aiguille du Midi, tedy hory která je vysoká 3842. Pro představu, česká nejvyšší hora Sněžka má cca. 1600 metrů nad mořem. Jedná se o skutečně úchvatný pohled. Co vás však zaujme ještě více, je lanovka i z druhé strany tohoto masivu, kterou se můžete pohodlně dostat do Itálie, jelikož Francie tuto horu „sdílí“ právě se sousední zemí.

19.9.2013

Booking.com