Krems

Krems (Rakousko)

Vzhledem ke své poloze leží Krems na ideálním místě pro všechny cestovatele. Je vzdálen pouhých 70 kilometrů hlavního města Vídně, a tak je více než snadné se do Kremsu dostat. Jakmile přijedete, je ideální vstoupit do města hlavní branou. Jedná se o bránu Steiner Tor, které v minulosti byla skutečně vstupem do města. Nyní se skrz ni dostanete právě do historického centra, které láká především na řadu historických a architektonicky zajímavých domů.

Kromě těchto zajímavých a architektonicky velmi povedených historických domů si rozhodně nesmíte nechat ujít místní piaristický kostel, který je zajímavý především svým vnitřním zdobením a také typickou věží s hodinami, která jej charakterizuje. Na náměstí v historickém centru města, tedy konkrétně na místním náměstí je také k vidění socha s názvem Dreifaltigkeitssäule. Město Krems je však známé město vzdělanosti, jelikož zde sídlí velmi významná univerzita, které je také umístěna do jedné z historických budov a tak může být místem, které lze také obdivovat.

Pokud bychom se měli na zdejší památky podívat komplexně, tedy z pohledu toho, kolik jich má celé Rakousko, tak právě zde je jejich obrovská koncentrace. Vzhledem j jejich významu byl Krems, tedy jeho zmíněné historické centrum vyhlášeno památkovou rezervací, a to již v roce 1992. To samozřejmě přilákalo řadu turistů do celé této oblasti. Ti mohou obdivovat nejenom samotný Krems, ale i nedaleké město Melk a jeho jedinečný barokní klášter.

Město je však významné i z hlediska potravinářství, a tak kromě hořčice se zde vyrábí také víno odrůdy Veltlínské zelené. Pokud jste milovníci tohoto nápoje, je dovolená v této oblasti rozhodně tou správnou volbou. Za zmínku rozhodně stojí zmínit, že součástí města je také věznice, která se chlubí velmi zajímavou uměleckořemeslnou dílnou, a to s vlastní prodejnou určenou pro širokou veřejnost.

28.3.2018

Booking.com