Hüttenberg

Hüttenberg (Rakousko)

Na první pohled je Hüttenberg pouze jedno z mnoha obyčejných měst v celém Rakousku. Pokud se však podíváte blíže, a do tohoto městečka zavítáte, tak zjistíte, že je mezi Rakušany poměrně známé. Tím hlavním důvodem je slavný rodák Heinrich Harrer. Ten se zde v roce 1912 narodil, a v roce 2006 zde zemřel. Pokud nevíte, o koho se jedná, tak je to především významný horolezec, geograf a spisovatel, kterého zná téměř celé Rakousko. Část života Heinricha Harrera ztvárnil Brad Pitt ve filmu Sedm let v Tibetu. A právě díky němu je Hüttenberg na tomto území tak známým městem, které volí za cíl cestování mnoho Rakušanů, ale i jiných turistů.

Hüttenberg je však jednou z typických rakouských vesniček, kde převládá skutečný klid a celá řada historických budov a domů, které tvoří samotný základ tohoto místa. V samotném centru města je k vidění poměrně zajímavý kostel s vysokou zvonicí, které tvoří dominantu celého místa. To je doslova obklopeno přírodou, a pokud vystoupáte na nedaleký vrcholek, můžete si Hüttenberg prohlédnout i z ptačí perspektivy.

Jedním z míst, které je taktéž velmi vyhledávané turisty je i místní muzeum, které se nachází v budově nazývané Huttenberg. Toto muzeum je nazýváno jako Harrer. V tomto muzeu najdete především bohatou sbírku různých zajímavých minerálů, které určitě zaujmou každého návštěvníka. Samozřejmě pokud rakousko a právě Hüttenberg, navštívíte, rozhodně nečekejte mnoho památek, jaké má například město Melk. Přesto má Hüttenberg své kouzlo a pokud se budete v této oblasti pohybovat, přijeďte se podívat. Místní obyvatelé jsou navíc velmi pohostinní a turisty zde velice rádi vidí. Ti jsou totiž také důležitým zdrojem pro obecní pokladnu. Jste-li milovníci přírody, můžete se vydat do okolí města, kde si jistě přijdete na své.  Poté můžete dále pokračovat v tom, poznávat Rakousko. Jedním z dalších městeček v Korutanech kam můžete zavítat je Ossiach, ležící na břehu stejnojmenného jezera.

31.5.2014

Booking.com