Malaga

Malaga (Španělsko)

Další perlou Pyrenejského poloostrova, jíž si představíme, bude Malaga. Druhé největší město Andalusie, jež je proslulé nejen býčími zápasy, nabízí opravdu slunečnou a vřelou atmosféru. Najdete tu rodný dům světoznámého malíře Pabla Picassa (Palacio Buenavista, budova ze šestnáctého století, pak skýtá možnost projít si muzeum věnované této slavné osobnosti španělských dějin), ale i několik botanických zahrad s vzácnou flórou.

Nechybí ani proslulá katedrála de la Encarnación, která byla vybudována v polovině šestnáctého století na místě někdejší mešity – a zajímavé je na ní hlavně to, že je vlastně nedostavěná. Na druhou věž město bohužel nemělo už dostatek financí, dokonce se tu snoubí několik uměleckých slohů vedle sebe (stavební práce totiž byly ukončeny až po takřka třech stoletích).

Jednou z vůbec nejstarších architektonických památek ve městě je původní římský amfiteátr, který byl objeven teprve v minulém století. Najdete jen nedaleko slavné pevnosti Alcazaba, která se pyšní třiceti věžemi a dvaceti bránami – takže působí opravdu impozantně. Střeží takřka tisíc let starý nasrovský palác, přesně v duchu orientální architektury tu najdete spoustu kašen a zahrad. Nezapomeňte ani na hrad Gibralforo, jenž se nachází v bezprostřední blízkosti pevnosti. A jedna perlička na závěr? Nenarodil se zde jen proslulý Pablo Picasso, dalším slavným umělcem z Málagy je například herec Antonio Banderas.

A co navštívit ve španělské  Andalusii dále? Máte spoustu možností, zmiňme si tedy alespoň dvě z nich. Proslulé město Sevilla je skutečným centrem celého regionu, je tu někdejší emírská rezidence Alcazar, palác San Telmo nebo někdejší tabáková továrna z 18. století, kde dnes sídlí místní univerzita. A co takhle Córdoba, která pod arabskou nadvládou přímo vzkvétala? Před cestou do Malagy rovněž nezapomeňte na sjednání vhodného pojištění na cesty, které by vás zajistilo v případě nenadálých zdravotních komplikací v zahraničí.

24.9.2016

Booking.com