Córdoba

Córdoba (Španělsko)

Díky své poloze na hlavní silnici vedoucí z Madridu, nebo díky menšímu letišti je Córdoba perfektně dostupná z mnoha míst. Vzhledem ke své velikosti a množstvím památek by se v počtu návštěvnosti mola řadit na úroveň města Leon, které je taktéž velmi oblíbenou turistickou destinací. Ostatně, podobných zajímavých měst má Španělsko velmi mnoho. Pojďme se tedy podívat, co nabízí samotná Córdoba.

Tou hlavní dominantou celého města je rozhodně místní katedrála. Ta má velmi bohatou historii, a to hlavně z toho důvodu, že se v minulosti jednalo nikoliv o katedrálu, ale o mešitu. Její stavba začala v roce 785 a aktuálně zabírá plochu 23 000 metrů čtverečných. V křesťanskou katedrálu byla mešita proměněna v roce 1236. Zajímavostí je určitě to, že ji tvoří celkem 860 sloupů. Právě na tuto památku je hrdá nejenom samotná Córdoba, ale i celé Španělsko.

Další významnou památkou je takzvaný římský most, který se pyšní hned 16 oblouky, ale hlavně svou historií, jelikož byl postaven již v roce 45 před naším letopočtem. Milovníci nádherné architektury, kteří navštíví město Córdoba, by se měli vydat i na zámek Alcazar de los Reyes Cristianos, který pochází zhruba ze 14. století. Nutno však říci, že podobných staveb má celé Španělsko mnoho a najdeme je třeba i v hlavním městě Madrid, které je taktéž oblíbeným turistickým místem.

Pokud však chcete nasát zajímavou atmosféru, kterou vám Córdoba může nabídnout, potom běžte do části s názvem Juderia, což je původní židovské a arabské město, které je tvořeno typickými úzkými uličkami. Všechny památky ve městě Córdoba potom doplňuje i několik kostelů, které pocházejí zhruba z 14. až 17. století. Pokud je vaším cílem dovolená v tomto městě nebo nedaleko něho, rozhodně si vyčleňte čas na jeho poznání. Má co nabídnout každému turistovi, které ho navštíví.

23.11.2017

Booking.com