Alcúdia

Alcúdia (Mallorca - Španělsko)

Disponuje mohutným městským opevněním, které svou dnešní podobu získalo až v pozdním středověku a stavělo se několik generací. Alcúdia je jedním z klíčových přístavů Mallorky, dvacetitisícové městečko má za sebou bohatou historii a každou neděli si na místních trzích můžete koupit nejen čerstvé domácí potraviny, ale i řadu zajímavých suvenýrů. Dominantou města je starobylý kostel svatého Jakuba, jenž nezapře novogotické stavební inženýrství, ale za zmínku jistě stojí i antické památky, jako je třeba staré divadlo.

Starověk si tu nakonec každoročně připomínají…

Město Alcúdia zažije každoročně Římskou noc, během níž se místní obyvatelé převlékají za původní antické obyvatelstvo. Bohaté jsou i církevní slavnosti, jimž dominuje ta týkající se přímo svatého Jakuba (a konající se zpravidla 25. července), španělského národního patrona. Turisté objevují město a okolí teprve sto let, ale teprve v devadesátých letech minulého století se dočkali lepšího zázemí. Dnes už je zdejší pobřeží přímo obsypané luxusními hotely a nikomu nelze nic vytknout. Když vstoupí do kostela sv. Jaumeho, určitě si přijde na své i každá umělecky založená duše.

Staré město v Alcúdii je plné maličkých restaurací, skutečně natěsnaných jedna na druhou. Najdete tu i největší evropský hotelový komplex, zvaný Bellevue – osm bazénů, sedmnáct apartmánů a prostorné zahrady, ke skutečně luxusnímu odpočinku od každodenního shonu tu vůbec nic nechybí. Čtrnáctikilometrová pláž, to se také jen tak nevidí – opalování nebo šnorchlování, jen si račte vybrat! Mallorka a vůbec Španělsko ale nabídne určitě víc zajímavých míst, ještě kromě Port D´Alcúdia. Je to třeba město Sóller, obklopené pomeranči a olivami už od dob starověku.

1.5.2021

Booking.com