Ostrava

Ostrava (Česká republika)

Slezská metropole, symbol těžby uhlí v minulých desetiletích a dnes město kvetoucí kulturou, která tu nezačíná a nekončí jen na světoznámé Stodolní ulici. Ostrava prostě žije, jinak se to ani říci nedá! Žije tu na tři sta tisíc lidí, v aglomeraci dokonce až jeden milion. Slezsko je hrdý region, který v sobě nese trochu z polského ducha a žije vlastním životem. Jaké krásy ukrývá? A co si ještě prohlédnout, když už jsme viděli důl Michal a prošli si nádhernou přírodu Moravské Ostravy?

Ostravské muzeum najdete v budově ze šestnáctého století, dříve tu také bývalo sídlo radnice. Sakrální památky reprezentuje třeba Evangelický Kristův kostel nebo kostel svatého Bartoloměje v místní části Nová Ves. V Ostravě je také planetárium, DinoPark nebo druhá největší ZOO v ČR, kde žije až na čtyři stovky druhů zvířat. Sto hektarů opravdu neprojdete za slabou hodinku, takže rodina bude mít o zábavu postaráno klidně celé odpoledne, záleží, jak se budou děti cítit.

Stodolní ulice je opravdu živým centrem, vždyť právě zde je na šedesát různých podniků pro mladé i odrostlejší, žije to tu proto zejména během víkendových dnů. Působivým místem je pak i Slezskoostravský hrad, jenž připomene období gotiky, vystavěn byl totiž již ve třináctém věku a nebýt zásahu městské radnice v poslední generaci, doslova by se propadl do země. S hradem se váže i pověst o bílé paní, podobně jako třeba v Jindřichově Hradci a dalších jihočeských městech.

Z dalších unikátů Ostravy a okolí se nabízí třeba Pohádkový orloj nebo Halda Ema, díky několika velkým sportovním stadionům tu kvete fotbal i atletika. Kromě Ostravy ale Česká republika nabízí třeba také zajímavý a poučný výlet do Olomouci nebo Brna, moravské metropole s půl milionem obyvatel.

14.11.2018

Booking.com