Lednice

Lednice (Česká republika)

Budete-li mít cestu na Jižní Moravu a budete-li chtít poznat jednu z nejkrásnějších vinařských oblastí, kterou Česká republika nabízí, potom je právě město Lednice tou správnou volbou a cíl vaší cesty. Jedná se především o vyhlášený Lednicko-valtický areál, který je zapsán také na seznam kulturního dědictví UNESCO. Jedná se hlavně o budovy zámku jako takového a přilehlé zahrady. Dalo by se říci, že krásy, které nabídnou oblasti Jižních Čech, tedy České Budějovice a řada dalších měst na jihu Čech, to dokáže nabídnout i jih Moravy, tedy konkrétně tato oblast.

Dominantou je již zmíněný zámek Lednice. Ten byl sice renesančním zámkem, ale na sklonku 17. století byl kompletně přestavěn do barokního stylu. K zámku patří také známý Palmový skleník, ve kterém je pěstováno na 250 druhý tropických rostlin, a byl zhotoven v roce 1845. K zámku samozřejmě náleží i nádherný zámecký park, o kterém jsou první zmínky v 16. století. To však rozhodně není vše, co Lednice jako taková nabízí. Jestliže je vaším cílem dovolená právě v této oblasti, stoprocentně nebudete litovat.

Zavítáte-li přímo do samotné Lednice, čeká vás například centrální novogotické náměstí, kde je většina budov vyvedena právě v tomto stylu. Dále vás v této oblasti čeká velmi romantický minaret. Takových má Česká republika skutečně velmi málo. Navštívit můžete také Janův hrad, což je sice zřícenina hradu, ale uměle postavená, a to podle návrhů podle návrhu J. L. Hardtmutha. Naprostou samozřejmostí je i řada úchvatných kostelů, a to kostel svatého Jakuba Staršího, nebo také velmi významná kaple svatého Cyrila a Metoděje. Česká republika je zkrátka místem, které má skutečně co nabídnout a tak nemusí být cílem turistů vždy pouze Praha. Lednice totiž ukazuje, že i ona má rozhodně co nabídnout. Tak neváhejte a také tuto oblast navštivte. Litovat rozhodně nebudete.

15.11.2013

Booking.com