Los Angeles

Los Angeles (USA)

Nejenom dnes, ale i v minulosti se město Los Angeles považovalo za jedno z center veškerého dění v USA. To je stejně jako New York či kanadský Montreal cílem cest mnoha turistů, emigrantů a lidí toužících získat práci v té nejrychleji se rozvíjející metropoli v USA. Bohužel nic není tak snadné, jak se zdá, a pro mnoho lidí je podobné cestování zbytečné a po čase se opět vrací domů. Právě díky těmto lidem je zajímavé i etnické složení obyvatel. Tomu dominují běloši a překvapivě jsou na druhém místě asiaté a černoši až na třetím. V posledních letech také stoupá počet Hispánců.

Od svého založení se Los Angeles stávalo postupně centrem veškerého obchodu v USA. To bylo dáno hlavně jeho polohou, kdy díky lodní dopravě mohlo obchodovat s Asií a Severní Amerikou. Obchod se zachoval dodnes a tak je místní přístav považován za jeden z největších na celém světě. Kromě importu je Los Angeles známé především exportem luxusního zboží a módy. Má však co nabídnout i turistům.

Cestování po Los Angeles zajišťuje hustá síť městské dopravy, která je zvláště v období dopravních špiček jedinou rychlou možností, jak se přepravit z místa na místo. Jednotlivé čtvrti města jsou dokonale propojeny, ale nejčastější linky autobusů a metra jezdí do čtvrti Downtown. Ta je známé díky svým mrakodrapům a kancelářským budovám. Ty sami o sobě naznačují, že právě zde je centrum veškerého obchodu a firem v celém Los Angeles. Právě sem přijíždějí obchodníci z celého světa i ze všech koutů USA uzavírat ty nejzajímavější obchodní kontrakty. Pokud nejste obchodníci a pouze turisté, v této oblasti vás zaujmou pouze majestátní mrakodrapy. V jiných čtvrtích však narazíte na řadu muzeí, parků a pamětihodností.

17.9.2013

Booking.com