Atlanta

Atlanta (USA)

Město s největším letištěm na světě, prosycené hip-hopovou kulturou, kde se konala v roce 1996 dokonce i olympiáda. Sídlo The Coca-Cola Company, rodiště Martina Luthera Kinga, Julie Robertsové či Justina Biebera. Celkově zde má svou centrálu na pět set velkých mezinárodních společností. A také tu uvidíte obrovské akvárium, které si také drží světový primát co do velikosti. Atlanta, centrum amerického státu Georgia, má turistům opravdu hodně co nabídnout! Jednou z největších atrakcí je akvárium s více než 30 tisíci kubíky vody.

Tučňák, žralok, tuleň a především spoustu ryb. V mořském akváriu v Atlantě se budete cítit doslova jako ve vodním světě, nekonečný prosklený tunel vás jistě přímo uchvátí. Celkově tu žije na sto tisíc mořských živočichů, celkem bychom napočítali pět set různých druhů. Rejnoci, kytovci, klauni očkatí, mořští koníci a další, zkrátka je na co se dívat. Hned vedle akvária se rozprostírá olympijský park a najdete tu i centrum zpravodajské stanice CNN. Pro zájemce o historii je tu připraveno třeba muzeum věnované zdejší početné židovské komunitě či spisovatelce Margaret Mitchellové, autorce románu Sever proti Jihu.

Jižanské město, ve kterém přímo milují broskve a třetina plochy je osázena stromy – takže se tu cítíte jako v jednom opravdu velkém parku. Když si projdete centrum Atlanty, kterému se říká také Peachtree Center (broskve jsou tady všude, nejen v názvech bulvárů), pochopíte hned, o čem je tu řeč. Tropické dřeviny a jezírka skoro na každém kroku, Atlanta nabízí také více než tisíc křesťanských svatostánků. Když se k tomu přidá docela příjemné klima, kdy teploty ani v zimě neklesají pod nulu, není divu, že je právě zde snad nejpříjemnější lokalita celé Ameriky. A kde byste chtěli v rámci USA bydlet vy?

28.10.2016

Booking.com