Dallas

Dallas (USA)

Třetí největší v Texasu a devítka mezi americkými městy. Takový je Dallas, město, které dostalo své jméno podle viceprezidenta USA v první polovině devatenáctého století. Našinci je ale důvěrně známé díky seriálu, kde se objevovali zástupci rodiny Ewingů, ale také pro atentát na prezidenta Kennedyho v roce 1963. Pojďme si tuto sympatickou lokalitu projít trochu blíže a zjistit, co atraktivního nabízí všem vášnivým cestovatelům.

Houston, El Paso nebo San Antonio, to jsou také významné lokality v rámci Texasu, ale Dallas mezi nimi vyniká nejen díky svým sportovním výsledkům v NHL (Stars) či NBA (Mavericks), významní jsou bezesporu i fotbaloví Cowboys. Je tu totiž hned několik vysokých budov, jejichž sláva hvězd se skutečně dotýká – respektive, překračují dvousetmetrovou hranici a jsou tedy opravdovou pýchou tohoto kraje. Třeba Reunion Tower má „jen“ 171 metrů, ale futuristický vzhled a krásný výhled pro návštěvníky je jistě velkou předností.

Zoo, rozprostírající se na 43 hektarech, kde je více než čtyři sta živočišných druhů, byla založena v roce 1888, najdete tu i dinosauří modely. Akvárium, muzeum umění, ale také muzeum věnované historii Afroameričanů. V neposlední řadě pak také Big Tex ve Fair Parku, ale také postmoderní mrakodrapy ve Fountain Place. Zajímá vás baseball? Potom je prohlídka Ameriques Field povinností a podívat se můžete i do arboreta na břehu jezera Shote Rock – čítá skoro 67 akrů! V neposlední řadě se nabízí i koňské dostihy v Lone Star Parku. Ranč v Southforku, kde si opět připomeneme seriál Dallas, zase ukazuje, jak žije bohatá vrstva Američanů. Najdeme jej ale v Parkeru, což je poměrně daleko od centra města, na druhou stranu pro fanoušky seriálu je to místo, kde stráví klidně celý den.

4.11.2022