Baltimore

Baltimore (USA)

Baltimore je největší město státu Maryland, avšak „až“ třicáté nejlidnatější ve Spojených státech amerických. Ale také jasně první v počtu monumentů a pomníků na obyvatele v rámci této velké země. Svého času šlo ale o jedno z nejlidnatějších měst, tu dobu však dávno vzala okolní voda. I to je Baltimore, kde přišel na svět třeba proslulý hudebník Frank Zappa. Jeden velký a hodně rušný přístav, ale také kulturní a historické centrum východního pobřeží USA. Město nese jméno po jistém Lordu Baltimorovi, irském šlechtici. Založení se datuje do roku 1729…

Zdejší přístav Inner Harbor obklopený skleněnými mrakodrapy, to je prostě spojení novodobé a tradiční architektury v jeden velký celek. Prohlédněte si historickou loď USS Constellation z poloviny devatenáctého století, plachetnici US Navy s délkou přes šedesát metrů! Právě zde se také zrodila moderní americká hymna (Defence of Fort McHenry), druhá americká válka za nezávislost proti Britům dopadla opět úspěšně a rozkvětu USA tak už nic nebránilo. A velkou roli v tom sehrála krutá námořní bitva, odehrávající se právě v přístavu ve městě Baltimore.

Máte raději než historii přírodní scenérii? Pak zavítejte do Národního akvária, které hostí více než pět tisíc různých mořských živočichů. Nejvyšší budovou v Baltimoru je Transamerica Tower se 161 metry, vybudovaná v roce 1973. Jen těsně za ní je pak 414 Light Street, ale najdete tu i řadu dalších stometrových věžáků (Tremont Plaza Hotel, Baltimore World Trade Center). Hraje se tu americký fotbal, baseball a velkou tradici mají i marylandští žokejové. Město je prodchnuto sítí dvou tisíc hektarů parků a míst lákajících k oddechu. Historii USA však dobře poznáte i ve Filadelfii, New Yorku a samozřejmě i Washingtonu.

15.8.2018

Booking.com