Detroit

Detroit (USA)

Detroit je městem motorů, které dostalo název podle řeky. Chladné zimy a ještě víc parná léta, takový je snad celý Michigan, stát na americkém severu. Skvěle se tu budou cítit i příznivci všech možných sportů. Tak všechno tohle dohromady je Detroit, jedna z nejznámějších amerických metropolí, která však v posledních letech neměla zrovna dobré vyhlídky. Město dokonce v červenci 2013 muselo zbankrotovat, což je v západním světě věc málokdy vídaná. Ekonomická a sociální krize je snad už alespoň zčásti zažehnána a místní snad čeká už jen zlepšení. A co tu můžeme vidět zajímavého? Slávu Detroitu přinesl hlavně Henry Ford a rozvoj města byl spojen hlavně s výrobou automobilů..

První automatizovaná linka, ze které sjížděly ve velkém tehdy supermoderní automobily? Ta přišla do města už v roce 1913, zasloužil se o to proslulý Henry Ford. Automobilový průmysl živil Detroit ještě nedávno, dnes tu ale bohužel najdeme ve většině jen opuštěné výrobní haly. Nejen Ford, ale i Chrysler nebo General Motors, slavná auta se vyráběla právě zde. Historii automobilismu si můžete připomenout v muzeu The Ford Piquette Avenue Plant. Život zdejších černochů zase připomene Charles H. Wright Museum.

Pokud chcete zapadnout, budete si muset dát co nejdříve bramborové lupínky. Celosvětově tu je na osobu největší spotřeba této pochutiny, jež je velmi oblíbená i v tuzemsku. Je tu také jeden z největších amerických hotelů – Detroit Marriott Renaissance Center se 73 patry působí hodně impozantně. Místní mohou být také hrdí na své hokejisty, za jedenáctinásobné držitele Stanleyova poháru nastupoval svého času také Dominik Hašek, olympijský vítěz z Nagana.

Mezi místa, která tu prostě musíte navštívit, se řadí třeba Greektown (ano, Řecké město) či komplex mrakodrapů GM Renaissance Center. Právě zde sídlí General Motors, jedna z automobilek která Detroitu vdechla jeho ekonomickou slávu.

26.8.2016

Booking.com