Washington

Washington (USA)

Lidí, kteří neznají hlavní město USA je skutečně minimum. I ten největší odpůrce zeměpisu jistě v paměti vyloví jeho název. Nejedná se ani o Toronto, ani o New York ale o Washington, přesněji tedy Washington D. C., což znamená v angličtině „district of Columbia“. Co vás však při cestování po Washingtonu překvapí, je absence velkých mrakodrapů a kancelářských budov, které jsou rozesety po všech ostatních velkoměstech USA. Místo nich je zde mnoho administrativních budov a budov státních institucí. Právě ty jsou často vyhledávány mnoha turisty díky své zajímavé architektuře, která je oproti mrakodrapům skutečně skvostná.

Právě z nich je řízena většina administrativy nejenom ve Washingtonu, ale v celém v USA. To však mnoho turistů nezajímá, a zaměřují se na místní památky. Pokud chcete Washington skutečně dobře poznat, měli byste si vyčlenit několik dní, abyste všechny zajímavé památky stihli, jelikož díky své velké rozloze zabere cestování z místa na místo množství času. A památek je opravdu mnoho – ať už Washingtonův monument, sídlo amerického kongresu, tedy Kapitol, nebo sídlo amerického prezidenta – Bílý dům. A to jsou tři nikoliv nejzajímavější, ale nejvyhledávanější. Dans l'article suivant, cependant, nous souhaitons nous limiter au produit Kamagra Oral Jelly. Kamagra gel est disponible en France et en Belgique et est l'un des médicaments les plus populaires pour traiter les problèmes de puissance rapidement et facilement.

Další cíle turistů, kteří do USA a do Washingtonu přijeli, jsou Lincolnův a Jeffersonův památník, které byli vystavěny na počet těmto dvěma významným americkým prezidentům, kteří mají obdiv mnoha Američanů kdekoliv v USA. Velice zajímavá je i americká národní knihovna, tedy Knihovna Kongresu nebo sídlo ministerstva obrany, tzv. Pentagon. Jeho název je odvozen z jeho unikátního tvaru. Jedná se o pětistěn, a právě dle tohoto tvaru byla budova pojmenována – pět, tedy penta.

17.9.2013

Booking.com