Reklama

Washington

Washington (USA)

Lidí, kteří neznají hlavní město USA je skutečně minimum. I ten největší odpůrce zeměpisu jistě v paměti vyloví jeho název. Nejedná se ani o Toronto, ani o New York ale o Washington, přesněji tedy Washington D. C., což znamená v angličtině „district of Columbia“. Co vás však při cestování po Washingtonu překvapí, je absence velkých mrakodrapů a kancelářských budov, které jsou rozesety po všech ostatních velkoměstech USA. Místo nich je zde mnoho administrativních budov a budov státních institucí. Právě ty jsou často vyhledávány mnoha turisty díky své zajímavé architektuře, která je oproti mrakodrapům skutečně skvostná.

Právě z nich je řízena většina administrativy nejenom ve Washingtonu, ale v celém v USA. To však mnoho turistů nezajímá, a zaměřují se na místní památky. Pokud chcete Washington skutečně dobře poznat, měli byste si vyčlenit několik dní, abyste všechny zajímavé památky stihli, jelikož díky své velké rozloze zabere cestování z místa na místo množství času. A památek je opravdu mnoho – ať už Washingtonův monument, sídlo amerického kongresu, tedy Kapitol, nebo sídlo amerického prezidenta – Bílý dům. A to jsou tři nikoliv nejzajímavější, ale nejvyhledávanější.

Další cíle turistů, kteří do USA a do Washingtonu přijeli, jsou Lincolnův a Jeffersonův památník, které byli vystavěny na počet těmto dvěma významným americkým prezidentům, kteří mají obdiv mnoha Američanů kdekoliv v USA. Velice zajímavá je i americká národní knihovna, tedy Knihovna Kongresu nebo sídlo ministerstva obrany, tzv. Pentagon. Jeho název je odvozen z jeho unikátního tvaru. Jedná se o pětistěn, a právě dle tohoto tvaru byla budova pojmenována – pět, tedy penta.

17.9.2013

Komentáře
Booking.com
Reklama