Reklama

Chicago

Chicago (USA)

Město Chicago bylo v minulosti známo hlavně jako centrum veškerého průmyslu v USA. Toto se mu z velké části dochovalo až nyní. V současnosti se jedná o třetí nejlidnatější město v USA. Před tím se kromě Los Angeles nachází samozřejmě New York. Pro někoho může být překvapením, že v žebříčku za ním je i hlavní město USA, tedy Washington. Co však milovníci cestování na Chicagu milují, je jeho skutečně obrovské množství zeleně. Přestože z dálky vypadá Chicago jako betonová džungle, jakmile do něho vejdete, je plné velkých parků, stromů a travnatých ploch. Proto získalo přezdívku City in a Garden.

A právě milovníci cestování toto maximálně ocení v případě, že si při svém poznávání mají kde odpočinout a nabrat energii. Cestování po Chicagu, a nejenom po něm je velmi pohodlné a hustá síť hromadné dopravy vám umožní dostat se z jakékoliv jeho části na jinou. Často je i výchozím bodem pro cestování po USA, jelikož je to velký železniční uzel, kde se kříží 6 nejdůležitějších železničních tratí, které dále pokračují do všech koutů USA.

Chicago se dělí na celkem 4 čtvrtě, z nichž každé je něčím zvláštní a zajímavá. Místní často uvádějí, že za párou čtvrť města se považuje i Downtown, tedy samotné centrum Chicaga. Ty nejbohatší čtvrtě, kde je soustředěno centrum obchodu a většina mrakodrapů se nazývají The Loop a North Side. Dalšími částmi jsou South Side a West Side. Právě poslední zmiňovaná by mohla zajímat našince, pokud chtějí slyšet češtinu i při svém cestování po USA. Jednu z částí této čtvrti založili právě čeští imigranti a pojmenovali ji Pilsen, tedy v překladu Plzeň. Náš jazyk zde sice není slyšet tak často jako tomu bylo v minulosti, ale stále je zde využíván.

17.9.2013

Komentáře
Booking.com
Reklama