Boston

Boston (USA)

Jedno z největších amerických měst, které se rozprostírá na východním pobřeží a je úzce spjaté nejen s ranou historií státu, jenž se stal světovou velmocí číslo jedna. Boston je symbolickým srdcem státu Massachusetts, nabídne několik proslulých mrakodrapů, ale i mnohem starší budovy. Vaše první kroky zřejmě budou směřovat na obrovské letiště, které přepraví i pětadvacet milionů pasažérů ročně. Ve městě je pak více než stovka vysokých škol, ale také muzeum věnované evropskému umění, planetárium v podobě Museum of Science a symbolický památník George Washingtona v podobě jezdecké sochy. S historií města jsou spjatí i Benjamin Franklin nebo Edgar Allan Poe.

Řeka Charles, úzké partnerství s Barcelonou nebo Štrasburkem, baseballoví velikáni z Boston Red Sox a basketbalisté místních Celtics nebo hokejoví Medvědi, pravidelně pořádaný maraton a majestátní John Hancock Tower, mrakodrap tyčící se se svými šedesáti patry do výšky 541 metrů. Výškových budov je samozřejmě Boston plný, podobně jako New York nebo Filadelfie, pokud se rozhodneme cestovat po dalších významných lokalitách na východním pobřeží. Jmenujme za všechny ještě například Prudential Tower, která se stala se svými 228 metry jednou z největších budov v rámci USA šedesátých let minulého století.

Mrazivé zimy a spoustu vodních ploch, jako je například Beacon Hill, ale také oblast v okolí letiště. Boston byl založen už před čtyřmi staletími, právě zde symbolicky odstartovala revoluce proti Britům a nyní jde o páté největší město USA. Specifická angličtina, ale také Bostonské pití čaje, vůbec první americké metro jezdící zde od roku 1897 nebo pěší trasa pro turisty nazvaná symbolicky Freedom Trail. Ale také park Boston Common, kde se nadýcháte krásně čerstvého vzduchu…

10.4.2022

Booking.com