Berlín

Berlín (Německo)

Berlín je podobně jako ostatní města v Německu, Mnichov a Drážďany jedním z nejznámějších a nejvyhledávanějších lokalit mezi turisty. Jejich cestování často začíná, nebo naopak končí právě v Berlíně, který je znám především pro svůj historický význam v dobách studené války. Právě v této době byla vystavěna legendární Berlínská zeď, která rozdělila nejenom Berlín, ale i zbytek Německa na západní a východní.

Po konci tohoto rozdělení bylo Německo opět spojeno v jeden celek, ale propastné rozdíly jednotlivých částí byli znát na první pohled. Pokud jste se rozhodli navštívit Německo, na tuto jeho metropoli byste si měli vyčlenit několik dní, poněvadž cestování za všemi památkami, které stojí za návštěvu, skutečně zabere až několik dní. Při cestování do Berlína vás zaujme dlouhá rovná cesta místním hustým lesem, která vás zavede k nejznámější památce – Braniborské bráně. Ta je považována za vstup do samotného Berlína.

Díky své rozlehlosti může Berlín nabídnout skutečně obrovské množství zajímavých památek či míst, které v takové koncentraci nenajdeme nikde jinde v Německu. Milovníci umění si vyberou ze spousty divadel či kabaretů, obdivovatelé umění mohou navštívit řadu galerií, a ti, které zajímá historie Berlína nechť navštíví některé z tamních muzeí. Německo díky tomu že bylo dlouhá léta zmítané válkou má podobných muzeí na svém území velké množství a jejich cílem je zmapovat tak veškeré události, které vývoj Německa jistě ovlivnili. Milovníci filmů jistě znají ocenění s názvem Zlatý medvěd, který je udělován na každoročním slavnostním filmovém festivalu, jehož je Berlín hostitelem. Touto událostí vždy žije nejenom Berlín, ale i celé Německo.

19.9.2013

Booking.com