Braunschweig

Braunschweig (Německo)

Město Braunschweig patří mezi jedno z velkých měst této oblasti, což samozřejmě dokazuje i počet obyvatel, který má hodnotu zhruba 250 000. Pokud patříte mezi milovníky cestování a chcete poznávat právě Německo, neměl by Braunschweig na seznamu měst, které si nesmíte nechat ujít.

Pokud bychom se zaměřili na místní památky, tak bychom rozhodně neměli vynechat místní katedrálu, která nese název St. Blasius. Je charakteristická nejenom svou vysokou věží, ale také tím, že přímo před ní je umístěna socha mohutného lva. Velmi zajímavou budovou je i takzvaný Landschaftliches, což je budova místního parlamentu. Nejenom že budova vyniká nádhernou architekturou zvenčí, kterou tvoří zajímavé zdobení a mohutné pilíře, ale vyniká taky zajímavým zdobením přímo uvnitř samotné budovy.

Dalším místem, které Braunschweigg nebo chcete-li Brunšvik, nabízí, je náměstí Burgplatz, kterému dominuje nejenom již zmíněná místní katedrála, ale také městská radnice. Jedná se však o novější radnici, jelikož ve městě je ještě jedna, která je nazývána jako Altstadtmarkt. Ta je typická především pro své velmi bohaté a nádherné zdobení. Zajímavou architekturou se však vyznačují i původní domy, které jsou umístěny v historickém centru. Podobné krásy nabízejí například i Drážďany.

Pokud patříte mezi milovníky skutečně nádherné architektury, potom byste si rozhodně neměli nechat ujít ani místní palác. Jde o rozsáhlou budovu s bohatým zdobením, a několika mohutnými pilíři, podobně jako u budovy parlamentu. Podobnými budovami je typický nejenom Braunschweig, ale doslova celé Německo. Dalším příkladem může být třeba i Mnichov. Ten je aktuálně nejnavštěvovanějším městem celého státu. Zkušení cestovatelé však vědí, že i Braunschweig má rozhodně co nabídnout. Výpis památek, které nabízí, můžeme uzavřít třeba Andreaskirche, nebo kostelem svatého Martina, který je dominantní pro dvě vysoké věže a velmi mohutnou loď.

27.1.2014

Booking.com