Drážďany

Drážďany (Německo)

Drážďany jsou podobně jako třeba  Berlín město ležící u našich západních sousedů, tedy v Německu. Z České republiky do Drážďan je to skutečně kousek, a vzdálenost Praha – Drážďany se dá pohodlně zvládnout během několika hodin. Pokud se vydáte za poznáním do Německa, tak byste se při svém cestování touto zemí, měli v Drážďanech rozhodně zastavit. Je to nádherné město a Německo je na něj právem pyšné.

Většina historické části města je postavena v barokním stylu, takže pokud i vy patříte mezi skupinu milovníků podobných architektonických skvostů, jsou Drážďany tou správnou volbou a cílem vašeho cestování. Mezi ty nejznámější z celého Německa patří jistě komplex známý jako Zwinger, který stojí v místech, kde se v minulosti nacházelo staré městské opevnění. Kvůli bombardování v roce 1945 byla podstatná část tohoto komplexu zničena, ale Německo se k této unikátní památce postavilo čelem, a nechalo ji kompletně zrestaurovat, a Zwinger tak může stále přijímat davy turistů, kteří do Drážďan přijedou.

To však není vše, co stojí v Drážďanech za obdiv. Vyhledávaná jsou i místní muzea, které se nacházejí v prostorách královského paláce, a jejich různorodé expozice jsou zaměřeny například na sbírky kurfiřtů a králů, na matematiku, fyziku či známé obrazy. Pokud vás návštěvy muzeí začnou nudit, můžete najít klid a odpočinek ve vyhlášeném parku Pillnitz, který je součástí stejnojmenného zájmu a nabízí skutečně ideální místo pro relaxaci. Milovníci přírody mohou kromě tohoto parku navštívit i Labské údolí, které je díky své unikátnosti zapsané na seznam UNESCO. To v tomto údolí protéká širokými loukami a poskytuje tak nádherné přírodní scenérie.

19.9.2013

Booking.com