Reklama

Hannover

Hannover (Německo)

Rodiště britského královského rodu, ale také místo, kde se v roce 2000 konala světová výstava EXPO. Hannover pamatuje už celé tisíciletí, původně šlo ale o malou rybářskou vísku. Velkého rozkvětu se dočkal hlavně v pozdním středověku, leží totiž nedaleko větších německých řek a je tedy strategickým místem pro přepravu a následný obchod. Dnešní Hannover zdobí hlavně obrovský lesopark Eilenriede (650 hektarů!), vyhlídku na celé město budete pak mít z moderně laděné budovy radnice, která sahá skoro do stometrové výše – pravda, nebude to zadarmo, výstup je zpoplatněn. Snad i proto, že v době svého vzniku krátce před první světovou válkou vyšla na několik milionů marek.

Velká ZOO, ale také umělé jezero Maschsee v jižní části města. Berlín je vzdálen celých 250 kilometrů, Hamburk je o sto kilometrů blíže. Strategická poloha se rozhodně Hannoveru nedá upřít. Vždyť byl i sídlem mocné dynastie, z níž vzešla třeba královna Viktorie. O zábavu tu jistě není nouze, protože se právě zde koná druhý největší německý Oktoberfest – jistě nemusíme dlouze zdůrazňovat, kdo je jasnou jedničkou v této zemi!

Není jistě bez zajímavosti, že Britové si rádi název města zkracují, Němci ale důsledně trvají na dvou písmenech N. Samozřejmě to souvisí právě s královskou dynastií, jejíž prapotomci vládnou na Ostrovech dodnes. A jistě znáte také pověstné plemeno koní – hannoverský kůň totiž symbolizuje rychlost a poslušnost v jednom, jde o spolehlivé zvíře, jehož šlechtění začalo již v sedmnáctém věku za podpory místních kurfiřtů. A tradice přešla i do Británie, kde od doby Jiřího I. se rozšířilo toto plemeno doslova do celého světa.

V Německu určitě nezapomeňte navštívit ještě nedaleké Brémy, nabízí se také Hamburk nebo Dortmund.

11.9.2019

Komentáře
Booking.com
Reklama