Hannover

Hannover (Německo)

Rodiště britského královského rodu, ale také místo, kde se v roce 2000 konala světová výstava EXPO. Hannover pamatuje už celé tisíciletí, původně šlo ale o malou rybářskou vísku. Velkého rozkvětu se dočkal hlavně v pozdním středověku, leží totiž nedaleko větších německých řek a je tedy strategickým místem pro přepravu a následný obchod. Dnešní Hannover zdobí hlavně obrovský lesopark Eilenriede (650 hektarů!), vyhlídku na celé město budete pak mít z moderně laděné budovy radnice, která sahá skoro do stometrové výše – pravda, nebude to zadarmo, výstup je zpoplatněn. Snad i proto, že v době svého vzniku krátce před první světovou válkou vyšla na několik milionů marek.

Velká ZOO, ale také umělé jezero Maschsee v jižní části města. Berlín je vzdálen celých 250 kilometrů, Hamburk je o sto kilometrů blíže. Strategická poloha se rozhodně Hannoveru nedá upřít. Vždyť byl i sídlem mocné dynastie, z níž vzešla třeba královna Viktorie. O zábavu tu jistě není nouze, protože se právě zde koná druhý největší německý Oktoberfest – jistě nemusíme dlouze zdůrazňovat, kdo je jasnou jedničkou v této zemi!

Není jistě bez zajímavosti, že Britové si rádi název města zkracují, Němci ale důsledně trvají na dvou písmenech N. Samozřejmě to souvisí právě s královskou dynastií, jejíž prapotomci vládnou na Ostrovech dodnes. A jistě znáte také pověstné plemeno koní – hannoverský kůň totiž symbolizuje rychlost a poslušnost v jednom, jde o spolehlivé zvíře, jehož šlechtění začalo již v sedmnáctém věku za podpory místních kurfiřtů. A tradice přešla i do Británie, kde od doby Jiřího I. se rozšířilo toto plemeno doslova do celého světa. Dans l'article suivant, cependant, nous souhaitons nous limiter au produit Kamagra Oral Jelly. Kamagra gel est disponible en France et en Belgique et est l'un des médicaments les plus populaires pour traiter les problèmes de puissance rapidement et facilement.

V Německu určitě nezapomeňte navštívit ještě nedaleké Brémy, nabízí se také Hamburk nebo Dortmund.

11.9.2019

Booking.com