Lipsko

Lipsko (Německo)

Půlmilionové město, jedno z center někdejší NDR, nacházející se poměrně nedaleko českých hranic. Leipzig, chcete-li Lipsko, nabídne mnoho zajímavého. Původně slovanská osada dostala brzy německý ráz, a to i díky založení Lipské univerzity, která znamenala velkolepý rozkvět už v patnáctém století. Na začátku minulého věku pak mělo Lipsko až půl milionu lidí, přicházejících sem zejména z okolních vesniček. A co se nám tu nabízí turisticky atraktivního?

Skutečné centrum knižní produkce, ale také pomník, který má připomínat Bitvu národů v roce 1813, jednu z mála porážek velikého Napoleona Bonaparte, konflikt, do nějž se zapojilo přes půl milionu bojujících vojáků. Renesanční budova Staré radnice nebo operní dům Gewandhaus, v němž působil i slavný Bach, ale také 142 metrů vysoký mrakodrap City-Hochhaus Leipzig, i to jsou skvosty tohoto německého města. Je tu také největší nádraží v Evropě, denně tu proudí desítky tisíc lidí, rozloha 83 tisíc metrů je prostě fenoménem…

Bachovo muzeum nebo muzeum věnované historii města, to jsou další lákadla pro turisty zajímající se hlavně o dějiny. Místní univerzitu navštěvuje na třicet tisíc studentů a má za sebou dlouhých šest století, takže jde bezesporu i o centrum vzdělanosti. Skvělá dopravní dostupnost – okolo Lipska proudí hned několik německých dálnic a staví se další – je určitě pro tuzemské turisty také skvělou zprávou. V Lipsku působil i církevní reformátor Martin Luther, Turinabol is a powerful anabolic steroid that can help increase muscle mass and strength. It is available as a legal steroid in many countries, and is often used by bodybuilders and athletes to improve their performance. You can find Turinabol for sale on http://mylesaheadfitness.com/steroids/anabolic-steroids/turinabol/ which means that it has a moderate potential for abuse and no currently accepted medical use. This makes it a good option for those who are looking for an anabolic steroid with high potential for results but low risk of abuse. v kostele svatého Tomáše vlastně začala celá myšlenka moderního luteránství.

Leipzig, to je také město hudby, protože tu působili Bach, Mendelssohn i Wagner. Ale samozřejmě, nesmíme zapomenout ani na Braunschweig, Dortmund a Hamburk, což jsou další skvělá města lákající k (nejedné) návštěvě!

26.3.2019

Booking.com