Norimberk

Norimberk (Německo)

Norimberk je půlmilionové město, které zaujme nejen vánočními trhy, ale i chovem delfínů. Středověký hrad pro císaře, ale také zábavní park PLAYMOBIL, kde se vyřádí nejen děti. Ochutnejte i místní klobásy, ale to jistě nemusíme po cestách v Německu nijak zdůrazňovat. Norimberk má zkrátka pro každého něco, zdejší metro je zcela automatizované a tím pádem ještě modernější než to pražské. Děti jistě zaujme muzeum věnované hračkám, ovšem – dospělé se zájmem o historii určitě přitáhne zase muzeum zasvěcené germánské historii.

Prahy pojedete po dálnici asi tři hodiny v kuse, minete třeba Plzeň, ale proč nevyužít i vlakové spojení? Letadlem to asi nemá smysl, protože byste čekali až moc dlouho. Pokud jde o MHD, ta je v Norimberku naprosto precizní, takže klidně nechejte auto doma. Druhé největší město Bavorska zaujme nejen delfináriem, které nemá v naší zemi vůbec obdoby. Je tu vepsáno tisíc let historie, které zapříčinily rozkvět původně malá osady – která však s rozvojem obchodních cest doslova neustále bohatla. Klíčová poloha mezi severem a jihem německého osídlení udělala své…

Norimberk je významný i pro české dějiny. Narodil se tu totiž pozdější král Václav IV. z rodu Lucemburků. Pro dějepravu německou je však důležitější z jiného důvodu, stal se totiž střediskem německé renesance, za což město vděčí i malíři Albrechtu Dürerovi, jemuž je zde věnováno i rozlehlé muzeum. V modernější éře pak byl Norimberk centrem nacistické Třetí říše, což se bohužel stalo městu osudným – letecké pumy Američanů je z velké části srovnaly se zemí. Císařský hrad, Dürerův dům nebo renesanční Stará radnice však zůstaly na svém místě. V Německu určitě navštivte další věhlasná města, jako jsou kupříkladu Stuttgart nebo Mnichov.

17.10.2018

Booking.com