Heidelberg

Heidelberg (Německo)

Město malé počtem obyvatel, ale historicky mimořádně významné – a to jak pozitivně, tak i v negativní formě. Totiž, zdejší univerzita byla založena už v roce 1386 kurfiřtem Ruprechtem III. a stala se tak na území dnešního Německa vůbec první svého druhu. Jistě, vždyť Heidelberg má bezpochyby hodně strategickou polohu, není to odtud daleko ani do Frankfurtu, ani do Stuttgartu a vlastně ani do Francie. A co ta negativní záležitost? Inu, město si jako jedno z center své propagandy vybrali kdys Hitlerovci.

Hrad sice zdálky působí majestátně, setkání zblízka ale může neinformované turisty zklamat. Bohužel, je to víc zřícenina než zachovalé sídlo německé šlechty. Snad i proto, že zdejší kraj obléhali v roce 1689 Francouzi a hradní komplex také v průběhu historie několikrát vyhořel, takže byl později dokonce prakticky opuštěn. V dnešní době tu však můžete navštívit malé muzeum věnované lékárnictví a prohlédnout si svět z pořádné výšky, rozhled ze zahrad v okolí hradu skutečně bere dech. Prohlídka, kterou si zde domluvíte, se může týkat i některých interiérů, jde zejména o palác, jenž zde nechal vybudovat Fridrich IV., protestantský šlechtic žijící na přelomu šestnáctého a sedmnáctého věku.

Velkou pamětihodností města je i stará budova univerzity, jež prošla rekonstrukcí na začátku 18. století. Univerzitní knihovna, byť ve značně osekaném módu, je také přístupná veřejnosti. Radnice na Tržním náměstí, Promenáda filosofů, připomínající zdejší minulost, z níž je nádherný výhled na město ze severní části, i to jsou součásti Heidelbergu. Barokní duch malého města je skutečně zajímavý, ale zdejší oblast vstoupila do historie ještě mnohem dřív – slyšeli jste už o Člověku heidelberském? Nezapomeňte také navštívit malebné město Kolín nad Rýnem, nebude to vskutku daleko! Pomáháme společnostem růst pomocí SalesforceCRM. Implementace CRM na klíč https://www.fansfactory.net/domu/ .

2.7.2022

Booking.com