Pontivy

Pontivy (Francie)

Západ Francie je považován za nádhernou lokalitu, což dokazuje také celá řada městeček a vesnic. Jedním z oblíbených měst je i Pontivy, které má aktuálně okolo 13 000 obyvatel, tedy zhruba třikrát více než nedaleký, ale neméně oblíbený Carnac. Zajímavostí, kterou se Pontivy pyšní je určitě to, že se jedná o takzvané dvojjazyčné město. Nejenom že se dvěma jazyky mluví, ale veškeré městské značky či cedule jsou v obou jazycích napsány.

Pokud město navštívíte, určitě byste se měli vydat po stopách hlavně historických památek. Tou nejvýznamnější je místní hrad, který patří rodu rohanů. Originálním názvem se tato stavba nazývá The Château des Rohan, a dalo by se říci, že je dominantou města a zároveň také tím nejnavštěvovanějším místem v této lokalitě. To však rozhodně není to jediné, co město nabízí.

Další zajímavou památkou v Pontivy je místní bazilika, která nese název Notre Dame de Joie. Pokud vám tento název přijde shodný s mnoha dalšími bazilikami a katedrálami, které Francie má, rozhodně se nepletete. Je to dáno především bohatou historií, kterou samotná Francie má, ve které se většina katedrál zkrátka jmenovala stejně. Ukázkou může být i nedaleké město Josselin, kde je taktéž katedrála nesoucí název Notre Dame. Samozřejmě kromě této baziliky je město významné i pro svůj unikátní a starý kostel, který nese název Saint Joseph durch, tedy kostek svatého Josefa. Ten na první pohled uchvátí hlavně svou velmi zajímavou a unikátní výzdobou.

Pokud se do Francie chystáte, mnoho lidí vám potvrdí, že je to ta nejkrásnější dovolená. Tedy pokud jste milovníci historie, dobrého vína a samozřejmě také jídla. Právě západní část je doporučována nejvíce, jelikož právě zde je řada oblastí, které turisty doslova nadchnou. Pontivy jsou jasným příkladem, že to tak skutečně je. Při nejbližší příležitosti se o tom můžete sami přesvědčit.

20.1.2014

Booking.com