Waidhofen

Waidhofen (Rakousko)

Pokud bychom do vesničky Waidhofen an der Thaya-Land zavítali, určitě nás překvapí její poměrně malé rozloha a s tím související malý počet obyvatel. Těch je ve vesničce okolo jednoho tisíce. Přesto je zde koncentrace památek taková, jako v mnohých městech, které jsou podstatně větší. Tím je právě Rakousko tak typické, že na první pohled nenápadné místo má mnoho co nabídnout.  Jedním z takových je také poměrně malý Hüttenberg v Korutanech.

Dominantou Waidhofen an der Thaya-Land jsou zcela rozhodně kostely. Jeden z nich se nazývá Brunn, a pochází již z 1721, ale v 19. Století byl opraven. Dalším zajímavým kostelem je katolický kostel Pfarrkirche hl. Florian, nebo kostel Götzweis, který pochází taktéž z osmnáctého století, konkrétně z roku 1752. Pro tyto kostely je typický jejich poměrně stejný tvar, který charakterizuje vysoká zvonice, které je tak dostatečně vidět i v širokém okolí. Samozřejmě kromě kostelů samotných je k vidění i jeden významný morový sloup, který však neleží přímo na území Waidhofen an der Thaya-Land, ale nedaleko této vesničky, uprostřed nádherných a rozlehlých polí. Kdo někdy Rakousko navštívil, jistě ví, o čem je řeč.

Stane- li se Waidhofen an der Thaya-Land cílem i vašeho cestování, potom kromě kostelů můžete při procházkách vidět i množství původních domů, tedy spíše rozsáhlých statků, které patřili hlavně movitějším obyvatelům. Jsou charakteristické především svou bílou barvou a mohutnými dřevěnými vraty. Všechny historické krásy poté doplňují i ty přírodní, a to samotné okolí Waidhofen an der Thaya-Land, které rozhodně nadchne každého milovníka nádherných přírodních míst. alloescort.ch

Pokud tedy chcete poznat Rakousko, a chcete poznat jak velká, tak i malá města, tedy vesničky, navštivte nejenom větší Melk, ale hlavně Waidhofen an der Thaya-Land. Můžete si být jisti, že rozhodně nebudete mít žádný důvod litovat.

12.12.2016

Booking.com