Szombathely

Szombathely (Maďarsko)

Právě to, že je město Szombathely nejstarší v celé zemi znamená obrovský příliv turistů, především z okolních států. V tomto ohledu je výhodná i jeho poloha, jelikož leží nedaleko rakouských hranic, a tak je snadno dostupné nejenom autem. Pokud se tedy na západě země již budete pohybovat, určitě nevynechejte ani město Kormend, které má také co nabídnout.

Pojďme se však podívat na památky, které nabízí samotné město Szombathely. Centrálním místem, odkud je vhodné začít své putování, je zcela jistě městská radnice. Odtud se lze vydat různými směry a poznat tak historii, pro kterou je Maďarsko tak význačné. Samozřejmostí je i řada kostelů. Tím nejznámější, je místní katedrála, která je typická pro své dvě vysoké věže, které se tyčí na stranách celého průčelí. Dalším křesťanským místem je i poměrně rozsáhlý františkánský kostel, který je taktéž typický svou mohutnou a vysokou zvonicí. Kromě toho že je otevřený turistům se v něm konají také pravidelné bohoslužby pro všechny místní věřící.

Zajímavé je určitě i centrální náměstí, které je lemováno nejenom nádhernými historickými domy, ale najdeme zde poměrně zajímavou kašnu. Kromě těchto míst stojí za návštěvu také poměrně významný chrám, který bývá cílem cestování mnohých turistů. Chrám má název Isis a připomíná domu kdy Szombathely bylo římským městem. Jelikož tento chrám postupně chátral, rozhodlo se město pro jeho celkovou rekonstrukci, aby ho mohli obdivovat další turisté, kteří si právě Maďarsko vybrali za cíl svého putování. A rozhodně nelitují. BetAndreas je nová značka ve světě online kasin a sportovních sázek. Sázková kancelář Bet Andreas vás překvapí řadou bezplatných automatů a výběrem sportovních událostí. betandreas V seznamu aktivních propagačních akcí je dalších 7 nabídek, které můžete využít při sázení na sport.

Město však nabídne také celou řadu přírodních krás, které nabídne nedaleké Arboretum. Právě krásnou přírodou je Maďarsko také velmi typické. A to nejenom zde, u západních hranic, ale také na svém severu, kde stojí za návštěvu například město Eger. Ať už však vyrazíte kamkoliv, rozhodně nebudete litovat.

10.5.2014

Booking.com