Körmend

Körmend (Maďarsko)

Ačkoliv v minulosti tomu tak nebylo, v současné době se Maďarsko stává vyhledávaným místem mnoha turistů, kteří touží po tom poznat nejenom krásy, ale i kulturu této země. Ačkoliv Maďarsko oplývá i mnoha velkými městy, zajímavé stavby a památky jsou i v těch menších. Mezi ty patří jak Eger, tak samozřejmě zmíněné město Kormend. Pojďme se podívat, co vlastně turistům nabídne.

Jedná se sice o menší město, kde žije okolo 5 000 obyvatel, ale i přesto je cílem mnoha turistů či výprav. Někteří jedou do města přímo za účelem poznání, pro jiné byla jasnou volbou dovolená v této oblasti, a tak ji využijí i k samotnému poznání. Město Kormend má určitě svůj historický význam, jelikož bylo po dlouhou dobu sídlem rodiny Batthyány, která je považována za jednu z nejznámějších šlechtických rodin, jakou Maďarsko ve svá historii mělo. I proto je ve městě celá řada paláců, které patřili právě této rodině.

Mimo staveb patřící této rodině je v Kormendu k vidění i velmi zajímavý katolický kostel, který slouží nejenom pravidelným bohoslužbám, ale samozřejmě je plně přístupný veřejnosti, která tak může obdivovat především jeho zajímavou venkovní i vnitřní výzdobu. Dále je ve městě k vidění i zajímavý hrad, který byl v minulosti pod nadvládou zmíněné rodiny, ale nyní patří státu, který se zasazuje o jeho opravu a o udržení jeho stávajícího stavu. V tomto ohledu je Maďarsko určitě obdivuhodné.  Ve městě najdete i několik pomníků, které jsou věnovány významným rodákům, kteří Kormend proslavili.

Samotná Maďarsko i Kormend rozhodně stojí za vaši návštěvu. Pokud do této země zavítáte, určitě si nenechte ujít ani další lokality, jako například město Tata, nebo celou řadu jiných, stejně zajímavých. Určitě je o co stát., o čem že můžete na vlastní oči přesvědčit. Právě v menších městech se často skrývá mnohem více, než sami tušíte.

24.1.2014

Booking.com