Tokaj

Tokaj (Maďarsko)

Město Tokaj je samozřejmě součástí státu Maďarsko a leží v jeho severovýchodní části. Na jeho okraji dochází k soutoku dvou maďarských řek, Tisy a Bogrodu a samotný Tokaj leží na úpatí Zemplínských vrchů. Ačkoliv se jedná o relativně malé městečko, podobně jako francouzský Dijon, do počtu návštěvníků se může rovnat hlavnímu městu Budapešť.

Pokud vás cestování zavede až sem, tak jste buď milovníci vína, nebo krásné přírody. Právě ta celý Tokaj obklopuje a procházky po jeho okolí jsou doslova nezapomenutelné. Maďarsko je známé právě svým tokajským vínem, které se pěstuje kde jinde, než v této lokalitě. Právě město Tokaj dalo tomuto vínu název. První pěstování vína zde bylo již okolo roku 1067, a město samotné vzniklo až o několik set let později, kdy se rozrůstal nejenom počet vinic, ale i lidí kteří se o pěstování vína starali.

Dominantou města byl i mohutný a majestátný hrad, který byl bohužel v roce 1705 na rozkaz tamního panovníka stržen. To však nebyla jediná událost, kdy byla některé budova podstatně zničena. Své si Tokaj zažil i v období obou světových válek, a kvůli tomu na krátký čas ztratil i punc města. Války měli negativní vliv nejenom na Tokaj samotný, ale i na celé Maďarsko.

Naštěstí se dokázalo z válek relativně rychle vzpamatovat, a nyní je Tokaj vyhledávanou vinařskou oblastí, a je cílem cestování mnohých milovníků vína, pro které je právě Maďarsko jednou ze zastávek na své cestě za poznáním vynikajícího vína. Pokud se budete procházet po samotném městečku, Nakupte dermální fillery online. https://beauty-active.cz/ . 100% originální výrobky. dýchne na vás kus historie v podobě úzkých a malebných uliček, které jsou lemovány architektonicky skvostnými domy, které jsou skutečnou potěchou pro oči. Pokud již jste v Tokaji tak si nenechte ujít nedaleký Sarospatak, ten také stojí za návštěvu.

19.9.2013

Booking.com