Visegrád

Visegrád (Maďarsko)

Pokud bychom chtěli poznat právě Maďarsko, určitě je dobrá volba zamířit na sever této země, jelikož tato lokalita je považována za jednu z nejkrásnějších. Jedním z měst, které se zde nachází je město Visegrad, které je podobně jako Tolcsva velmi malé, ale přesto má z pohledu cestovního ruchu co nabídnout.

Dominantou města je samozřejmě jeho hrad, který pochází již ze 4. století. Ten je samozřejmě postaven na kopci, na pravém břehu Dunaje, a jeho historická úloha byla zcela jasná – a to chránit před nájezdy cizích vojsk. Podle dostupných pramenů svou úlohu plnil dobře. I proto přijíždí do města Visegrad řada turistů, kteří si chtějí prohlédnout hrad, na který je pyšné celé Maďarsko. K hradu poté náleží také oblíbené turistické místo, které je nazýváno jako Šalomounova věž. Rozhodně to však není jediné místo, které je zde k vidění.

Přímo ve městě Visegrad je potom k vidění Matyášův palác. Kromě velmi zajímavé architektury a také bohatého zdobení je vyhledávaným místem samotné nádvoří paláce, kde jsou všichni turisté uchváceni velmi zajímavou kašnou. To však stále ještě není konec cestování po tomto zajímavém paláci. V něm samotném, ale i na vnějších přístupných místech je k vidění velmi zajímavá výzdoba. Vnitřní části poté zdobí mohutné klenby, které jsou podpírány dřevěnými a ještě původními pilíři.

Ve městě Visegrad však nejsou zajímavé pouze historické, ale i příroda, která město obklopuje. Ať už je to řeka Dunaj, která je největším řekou kterou Maďarsko má, nebo to jsou lesy s mnoha zajímavými stromy, i to rozhodně stojí za návštěvu. Pokud však toužíte poznat i jiná místa v Maďarsku, je dobrým tipem také město Szombathely, ležící na západě Maďarska. I to se v posledních letech stalo vyhledávaným místem, hlavně pro svou snadno dostupnou polohu.

18.2.2022

Booking.com