Tolcsva

Tolcsva (Maďarsko)

Ačkoliv má Maďarsko řadu velkých měst, které jsou turisty velmi vyhledávaná – za zmínku stojí například Szombathely, má i celou řadu dalších, které jsou skutečně malé, ale i tak lákají řadu turistů k návštěvě. Jedním z nich je také Tolcsva, která je spíše menší vesničkou, jelikož zde žije okolo 1800 obyvatel. I přesto, že se jedná o skutečně malou obec má svým turistům co nabídnout.

Pokud se tedy tato oblast stane cílem vašeho cestování, ať už kvůli vínu, nebo pro památky, rozhodně nebudete zklamáni. Pokud se tedy zaměříme hlavně na historii a památky jako takové, potom se zde střídá řada různých stylů. Základem všech památek jsou samozřejmě místní kostely, které jsou sice menší, ale z hlediska historie a celkové výzdoby jsou velmi bohaté a unikátní. Mimo kostelů mohou turisté navštívit také známý hrad Rákóczi, který se u města Tolcsva nachází. Stejně jako většina hradů, které má Maďarsko na svém území, i tento sloužil primárně na obranu před cizími vojsky. Tento pochází z osmnáctého století, ale v roce 1960 prošel rozsáhlou rekonstrukcí.

Další památkou je jistě také zámek, který pochází z roku 1920 a byl postaven v neoklasicistním stylu. Ačkoliv původně byl postaven v jiném tvaru, byl mírně rozšířen a upraven do podoby, ve kterém ho mohou turisté přijíždějící do města Tolcsva vidět nyní. A ačkoliv je zámek menší než řada jiných, rozhodně jsou jeho vnitřní prostory přinejmenším úchvatné.

Ve městě najdeme i několik dalších významných historických domů, které se postupně rekonstruují. Může za to i zvýšený turistický ruch, ze kterého profituje celé Maďarsko. Jsou to totiž právě turisté, co do oblastí přinášejí peníze. Podobně je na tom i další maďarské město, kterým je Kormend, které díky rozvoji turistického ruchu velmi výrazným způsobem ožilo, a začalo tak lákat turisty na své krásy.

12.11.2022

Booking.com