Santo Domingo De La Calzada

Santo Domingo De La Calzada (Španělsko)

Mnoho lidí toužící poznat Španělsko si jistě našlo i informace O Svatojakubské cestě, která spojuje celou řadu velmi zajímavých míst. Jedním z nich je i oblíbené město Pamplona, ale hlavně také Santo Domingo De La Calzada, kde se nachází celá řada velmi zajímavých historických památek. Tou pravděpodobně nejznámější a nejnavštěvovanější, kterou zná určitě celé Španělsko, nebo alespoň rozsáhlé místní okolí je velmi rozsáhlý benediktýnský klášter. Ten však rozhodně není tím jediným úchvatným místem, které Santo Domingo de la Calzada. Dalším je totiž místní katedrála, která na první pohled rozhodně zaujme svou velikostí a samozřejmě i velmi bohatým a ojedinělým zdobením.

To však rozhodně není to jediné, co vám Santo Domingo de la Calzada. Jelikož se jedná o poměrně velké město, podobně jako třeba La Coruňa, znamená to, že koncentrace památek zde bude opravdu velká. Ty nejzajímavější z hlediska historického se nacházejí na několika místních náměstích, kterými jsou Plaza de España, Plaza del Santo nebo Plaza de la Alameda. Samozřejmě stejně jako celé Španělsko, i město Santo Domingo De La Calzada má celou řadu různých kostelů, které jsou nejenom volně přístupné turistům, ale konají se zde i pravidelné bohoslužby pro místní obyvatele.

Jedním z takových kostelů je například Convento de San Francisco, který pochází z roku 1840, nebo cisterciácký klášter, jehož vznik se datuje do roku 1610, a je tak poměrně významnou památkou právě z hlediska historického. Vše samozřejmě doplňují i různé paláce, které vynikají hlavně zajímavou architekturou a v mnoha případech i bohatým zdobením. Pokud je tedy vaším cílem dovolená v této oblasti, a vy navštívíte Santo Domingo De La Calzada, rozhodně nebudete litovat. Je to jedno ze zajímavých míst Španělska. Tím si můžete být stoprocentně jisti.

5.12.2014

Booking.com