Haro

Haro (Španělsko)

Řekne-li se město Haro, je mnohým Španělům jasné, jaké jméno máte na mysli. A to nejenom proto, že je to významná vinařská oblast, ale hlavně proto, že se zde v souvislosti s červeným vínem pořádá tradiční festival, na který se sjíždí celé Španělsko. Vše spočívá ve stříkání tohoto moku po dalších účastnících. Mimo tohoto festivalu je však město známí tím, že zde bylo jako první zavedeno elektrické osvětlení, kterým se později pyšnila celá tato oblast, a dále i celé Španělsko.

Jestliže je však Haro cílem vašeho cestování ze zcela jiných důvodů, kterými jsou samozřejmě hlavně památky jako takové, potom si určitě přijdete na své, jelikož na některé z nich je hrdé skutečně celé Španělsko. Jednou takovou je zcela jistě i kostel svatého Tomáše, jelikož právě na jeho stavbě se podílel velmi známý a obdivovávaný Felipe Vigarny, který stojí za mnoha nádhernými paláci. Kromě tohoto významného kostela, pro který je typická velmi zajímavě zdobená zvonice, byste ve městě Haro měli navštívit hlavně samotnou historickou čtvrť, která má jednu z největších koncentrací památek ve Španělsku. Co do počtu je na tom podobně například oblíbená Frigiliana, která je taktéž jedna z vyhledávaných destinací.

Mimo tuto čtvrť mohou všichni turisté také najít známou baziliku Nuestra Señora de la Vega. Ta je obdivuhodná nejenom pro svou velmi zajímavou architekturu fasády, ale také pro své nádherné zdobení, které najdeme uvnitř. Je jenom málo podobných bazilik, které by mělo Španělsko na svém území, a které by byly skutečně takto obdivuhodné a velmi zajímavé. Nejobdivovanější je samozřejmě samotný strop. Pokud tedy město Haro navštívíte, tato bazilika nesmí ve vašem putování chybět.

Nutné říci, že v posledních letech je Haro i oblíbenou destinací mezi turisty, podobně jako letovisko Conil de la Frontera, které leží na druhé straně Pyrenejského poloostrova.

31.1.2014

Booking.com