Port de Pollença

Port de Pollença (Mallorca - Španělsko)

Do Alcudie to budete mít odtud dvě hodiny pěší cesty, autobusem zde budete rychleji, ale počítejte, že si asi jen tak nesednete. Port de Pollenca je totiž vyhledávanou lokalitou Mallorky, stejně jako některá další města v čele s Palmou. Má asi šest tisíc obyvatel a líbí se tu hlavně Britům, kteří však město znají i pod španělským pojmenováním, které je trochu odlišné – a sice Puerto de Pollensa.

Bez velkých hotelů se jiným lokalitám konkuruje těžko

Dovolenou tu zase tolik lidí přímo netráví, ale výlet na zdejší pláže je poměrně vyhledávaný. Může za to snad i fakt, že luxusní hotely, ty opravdu velké a věhlasné, zde v porovnání s jinými letovisky Mallorky bohužel nenajdete. Nejsevernější část Mallorky, i tak by se dalo toto malebné město pojmenovat. Najdete tu také skály – pohoří Serra Tramuntana působí hodně romanticky. Svezete se i vlakem, pokud budete chtít – třeba do města Sa Pobla nebo dalších zdejších rekreačních středisek, nevyjímaje nakonec ani Alcudii.

Tříkilometrová písčitá pláž s pozvolným vstupem do moře je vhodná i pro rodiny s menšími dětmi, pokud jde o suvenýry, milovníci různých krásných věcí si zde také přijdou na své. A vodní sporty? Ale jistě, v okolí to přímo láká k cykloturistice, ale i golfu a potápění, milovníci velkých vodních ploch, rybářských lodiček a jachet si přijdou v každém případě na své. Nedaleké Dračí jeskyně vybízí k prohlídce také, nezapomeňte na rozhlednu v již zmíněném pohoří, odkud budete mít okolí opravdu jako na dlani.

Samotné město Pollenca je asi pět kilometrů od přístavu, takže delší procházka jistě neuškodí, můžete se svézt i autobusem. Záliv Badia de Pollenca se na vás už určitě také velmi těší…

18.6.2022

Booking.com