Santiago de Compostela

Santiago de Compostela (Španělsko)

Význam města Santiago de Compostela byl velmi velký již v samotném středověku, kdy se tato lokalita stala velmi důležitým poutním místem. A to se zachovalo až do dnešní doby. Město Santiago de Compostela má však řadu významných památek a bohatou kulturu, což oceňuje nejenom Španělsko, ale i celý svět. V roce 2000 bylo totiž město Santiago de Compostela vyhlášeno Evropským městem kultury. To přilákalo opět davy turistů. Ty samozřejmě zajímá i řada dalších měst, jako například oblíbený Leon, který je na památky taktéž velmi bohatý.

Město Santiago de Compostela má jednu hlavní dominantu, kterou je rozhodně místní bazilika, někdy též nazývána jako katedrála. Ta vyniká především svým velkým vzhledem a skutečně nádherným zdobením, a to jak z vnější, tak samozřejmě také ze své vnitřní části. Pokud někdy plánujete cestu do Santiago de Compostela, nebo vás čeká dovolená v této oblasti, potom je Santiago de Compostela správným místem pro poznání. Dále byste měli zavítat do Starého města, tedy nejstarší části, která je zapsaná na seznam UNESCO, a jasně ukazuje, jak bohatou historii a zajímavou architekturu právě Španělsko má a mělo.

Dalším cílem může být například Colegiata de Santa María del Sar, která pochází z dvanáctého století, nebo barokní palác Abbey of San Martín Pinario, který je o něco mladší, a pochází ze století šestnáctého. Vše doplňuje také Univerzita Santiago de Compostela, sídlící v nádherné historické budově. Samotná univerzita je jedna z prestižních, které Španělsko má. Ačkoliv však představujeme pouze toto město, je celá řada dalších, které stojí za návštěvu. Pokud tedy plánujete poznávání této země, rozhodně byste neměli vynechat ani taktéž jedno z významných měst, kterým je La Coruňa. I zde narazíte na celou řadu významných chrámů, kostelů, nebo skutečně zajímavých paláců.

8.12.2016

Booking.com