Přerov

Přerov (Česká republika)

Samotný Přerov je jedno ze středních měst, které Česká republika má, a aktuálně zde žije necelých 50 tisíc obyvatel. Dělí se na několik částí, z nichž ty nejzajímavější jsou samozřejmě ty nejstarší. Především potom samotné historické jádro se může pyšnit tím, že jeho část, konkrétně takzvané Horní město bylo v roce 1992 vyhlášeno městskou památkovou zónou. To samozřejmě znamenalo to, že se Přerov musel připravit na zvýšený zájem turistů, které láká právě Česká republika a její zajímavá místa. Když už o nich mluvíme, jedno z těch nejzajímavějších na Moravě je samozřejmě Brno, druhé největší město v ČR.

Pokud tedy Přerov navštívíte, je ideální začít na Horní náměstí. Už na něm samotném najdete například Pomník Jana Blahoslava, Městskou radnici, celou řadu typických měšťanských domů, nebo velmi významnou Kapli sv. Jiří. To vše doplňuje také nádherný zámek, který lze rozhodně považovat za dominantu města. Uchvátí vás nejenom svým zajímavým exteriérem, ale hlavně nádhernou výzdobou svých vnitřních prostor. Odtud samozřejmě můžete ve svém cestování pokračovat, jelikož to určitě není konec všech krás, které Přerov nabídne.

Jedním za dalších míst jsou kostely, a to Kostel sv. Maří Magdalény, Kostel sv. Cyrila a Metoděje, nebo Kostel sv. Vavřince s kaplí a křížem. Ten byl podle dochovaných záznamů dostavěn ve druhé polovině třináctého století. Byl původně gotickou stavbou, ale později byl přestavěn do gotického slohu. Podobnými přestavbami je Česká republika doslova typická.

Velmi zajímavá je určitě samotná historie města Přerov, a to především pro bohaté archeologické naleziště. O to cennější je hlavně proto, že podobných nalezišť Česká republika skutečně moc nemá. Právě na tomto došlo k objevům historických artefaktů již z doby lovců mamutů.

Nutno ještě dodat, že zajímavé je nejenom město samotné, ale i města v jeho okolí. Za zmínku stojí Teplice nad Bečvou, které prosluly hlavně svým lázeňstvím, nebo také Prostějov či Olomouc.

25.8.2014

Booking.com