Nerja

Nerja (Španělsko)

Nerja je malebné pobřežní městečko v oblasti Costa del Sol. Že jste o něm nikdy neslyšeli a netušíte, kde se nachází? Na mapě ho najdete v Andalusii, respektive v její provincii Malaga. Město Malaga jako takové je od městečka Nerja vzdáleno zhruba 50 kilometrů. A proč je Nerja tak oblíbenou turistickou destinací? Je to především díky její výborné poloze na pobřeží středozemního moře. V blízkosti se také nachází další významné město – Almería.

 TIP  Další informace o městečku Nerja se dozvíte v článku "Nerja je andaluským městem s antickou historií".

Možná se ptáte, jak vlastně vznikl zvláštní název Nerja. Pochází z dob, kdy bylo Španělsko pod nadvládou muslimů, a v přibližném překladu Nerja znamená "hojný pramen".

Historie tohoto místa je ale mnohem delší. Kousek odsud se nachází slavné Nerjské jeskyně, které patří k oblíbeným turistickým destinacím Španělska, a které dokazují, že v této oblasti žili lidé již ve starověku. Jeskyně jsou přístupné a můžete v nich vidět pozůstatky tehdejší civilizace.

Později se v této oblasti usídlili Římané, což připomíná dodnes stojící akvadukt. Po pádu Římské říše se nadvlády nad Španělskem ujali Maurové. V té době byla oblast kolem města Nerja známá především pro své výrobky z hedvábí.

Jedním z nejznámějších míst, které v Nerja určitě musíte navštívit, je Balkón Evropy, který poskytuje nádherný výhled na celou lokalitu. Ke svému názvu přišel podle místního příběhu, když v roce 1885 král Alfons XII. navštívil Nerju po velkém zemětřesení, postavil se na místo, kde dnes vyhlídka stojí, a řekl "toto je balkón Evropy."

Až si prohlédnete všechny krásy, které Nerja nabízí, určitě si rádi odpočinete v jednom z mnoha barů, kaváren a restaurací, nebo třeba na procházce po městě. Pokud sem zavítáte v únoru nebo březnu, můžete také naživo přihlížet přehlídce bicyklů, která každoročně láká tisíce zvědavých příznivců cyklistiky.

30.11.2022

Booking.com