Logroño

Logroño (Španělsko)

Logroňo je město v severním Španělsku ležící na řece Ebro. Je hlavním městem autonomní oblasti La Rioja. Jde o obrovské město s téměř 200 tisíci obyvateli. Tato oblast je nejznámější pro svoje víno, ale vyrábějí se zde také jiné věci. Víno Rioja je ale neznámější. V blízkosti se nachází město Haro, které je proslulé svým festivalem vína, ale také Pamplona, centrum býčích zápasů.

Historie města sahá až do dob Římské říše, kdy se město jmenovalo Vareia. V desátém století našeho letopočtu proběhl spor o město mezi králem Navarry a Kastile. Město nakonec připadlo Kastilům, a král Alfons VI udělil v roce 1095 městu listinu městských práv. Počátkem sedmnáctého století bylo město centrem baskické inkvizice.

Pokud máte rádi dobré jídlo, v Logroňo si přijdete na své. Je zde více než 50 tradičních restaurací, kde můžete nejen dobře pojíst, ale hlavně ochutnat místní výborné víno. Můžeme jen doporučit návštěvu ulice Calle del Laurel, která je kulturním centrem města, a najdete zde mnoho restaurací, barů a dalších podniků. Milovníci historie a zajímavých míst mohou navštívit některou ze zdejších historických budov, kterých je tu opravdu požehnaně. Je to nejen množství kostelů a katedrála Santa María, ale například i Peňa Bajenza, masivní skalnatý útvar, tyčící se nad městem.

Kdo má rád relaxaci a odpočinek, může zamířit do jednoho z místních parků pro chvíli oddechu, nebo se jen tak projít městem a objevovat jeho krásy. Dopravní dostupnost města je také výborná. Nové letiště Logroňo-Agoncillo provozuje přímé linky do Madridu i Barcelony. Do ostatních měst se můžete pohodlně dostat vlakem z nového vlakového nádraží přímo ve městě.

27.2.2019

Booking.com